Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. Adrian Zieliński za mikrofonem

W Tiranie nie zobaczymy najlepszych polskich ciężarowców. Sprawy osobiste wykluczyły ze startu Bartłomieja Bonka, a kłopoty zdrowotne Marcina Dołęgę i Adriana Zielińskiego. Ten ostatni zasiądzie za mikrofonem Eurosportu, dla którego będzie komentował całą imprezę. Transmisje z ME od 8 do 14 kwietnia tylko na antenie Eurosportu.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie nasi reprezentanci zdobyli dwa medale. Po złoto w kategorii 85 kg sięgnął Adrian Zieliński, po brąz Bartłomiej Bonk w kat. 105 kg. Nie udało się największemu kandydatowi do medalu w kat. 105 kg Marcinowi Dołędze. Najlepszych polskich ciężarowców zabraknie jednak na rozpoczynających się w poniedziałek mistrzostwach Europy. Zielińskiego i Dołęgi z powodów zdrowotnych, a Bonka zatrzymały sprawy osobiste.

Aktualny mistrz olimpijski w kategorii 85 kg, Adrian Zieliński, w czasie mistrzostw wystąpi w roli komentatora Eurosportu. Eurosport jako jedyny w Polsce pokazywać będzie zmagania zawodników i zawodniczek w europejskim czempionacie. Codzienne relacje na żywo obejmą finały A we wszystkich kategoriach kobiet i mężczyzn.

W Tiranie szansę występu dostaną więc zawodnicy i zawodniczki, którzy największe sukcesy na arenie międzynarodowej mają wciąż przed sobą. Kilkoro z nich w obecnym sezonie sygnalizowało już wysoką formę, jak choćby Kornel Czekiel w kategorii 105 kg, który na treningach uzyskiwał w dwuboju nawet 405 kg. Zawodnik Budowlanych Opole wierzy, że stać go na walkę o medal.

W Tiranie Polskę reprezentować będzie siedem zawodniczek i sześciu zawodników.

Skład:

mężczyźni: Maciej Przepiórkiewicz (Józefovia Józefów, 56 kg), Piotr Chruściewicz (Górnik Polkowice, 77 kg), Damian Kuczyński (Budowlani Opole, 77 kg), Krzysztof Zwarycz (Górnik Polkowice, 85 kg), Arkadiusz Michalski (Górnik Polkowice, 105 kg) oraz Kornel Czekiel (Budowlani Opole, 105 kg).

kobiety: Agata Fus (Znicz Biłgoraj, 48 kg), Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra, 58 kg), Anna Leśniewska (Mazovia Ciechanów, 63 kg), Katarzyna Ostapska (Tytan Oława, 63 kg), Patrycja Piechowiak (Budowlani Nowy Tomyśl, 69 kg), Małgorzata Wiejak (Zawisza Bydgoszcz, 75 kg), Sabina Bagińska (WLKS Siedlce, +75 kg).

Eurosport będzie pokazywał ME w bardzo obszernych relacjach. Codziennie będą to dwa wejścia na żywo, które obejmą relacje z finałów A - bezpośredniej walki o medale.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.