Londyn 2012. Pearce trenerem reprezentacji piłkarskiej Wielkiej Brytanii

Stuart Pearce został trenerem olimpijskiej reprezentacji piłki nożnej Wielkiej Brytanii. Były piłkarz reprezentacji Anglii jest asystentem Fabio Capello - szkoleniowca Anglii.

Pearce trenuje również reprezentację Anglii do lat 21. Szkoleniowcem kobiet ogłoszono Hope Powell, która na co dzień prowadzi drużynę narodową Anglii kobiet.

W drużynie Wielkiej Brytanii nie wystąpią Szkoci, Walijczycy i Irlandczycy z północy. Przedstawiciele federacji piłkarskich tych krajów nie zgodzili się na udział swoich piłkarzy w przedsięwzięciu, obawiając się osłabienia w oczach opinii międzynarodowej, w tym FIFA statusu niepodległych państw.

Nowopowołany szkoleniowiec zamierza jednak powołać reprezentantów z wszystkich brytyjskich krajów. - Nie przyjąłem tej posady, żeby dać szansę gry wyłącznie Anglikom. Taka drużyna powinna składać się z piłkarzy czterech narodowości - powiedział.

Ostatni raz reprezentacja drużyna, w której składzie wystąpili piłkarze czterech krajów tworzących Wielką Brytanię grała na Igrzyskach Olimpijskich w 1960 roku.

Londyn 2012. Na co czeka cały świat?

 

Było wysypisko, jest wioska olimpijska

Więcej o: