Londyn 2012. Rooney zagra na igrzyskach?

Napastnik reprezentacji Anglii Wayne Rooney ma szanse wystąpić na igrzyskach olimpijskich w barwach Wielkiej Brytanii, które odbędą się w przyszłym roku w Londynie.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Rooney, który z powodu czerwonej kartki, jaką otrzymał w ostatnim eliminacyjnym meczu Anglików do Euro 2012 z Czarnogórą nie będzie mógł zagrać w trzech pierwszych meczach turnieju, który rozegra się w Polsce i Ukrainie, ma szansę na występ podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Powołanie napastnika Manchesteru United bierze pod uwagę nowy selekcjoner kadry Wielkiej Brytanii Stuart Pearce.

Pierwotnie angielska federacja, przy ustalaniu składu na igrzyska, miała nie brać pod uwagę piłkarzy, którzy wystąpią na Euro. Rooney może być wyjątkiem. Jeżeli Anglia na Euro nie wyjdzie z grupy, nie będzie miał on możliwości zagrania na tym turnieju.

- Najważniejsze dla nas jest, aby Rooney miał możliwość gry na Euro. No, ale o wszystkim zadecydują Fabio Capello i Stuart Pearce - powiedział dyrektor wykonawczy reprezentacji Anglii Adrian Bevington.

Londyn 2012. Na co czeka cały świat?

Więcej o: