Pierwsze Volvo Masters Amateur - turniej golfa już za nami!

To Lech Sokołowski okazał się najlepszy w rozgrywkach Volvo Masters Amateur, rozegranych w ostatnią niedzielę na polu Sierra Golf Club w Trójmieście. Zawodnik zwyciężył w klasyfikacji brutto, osiągając wynik 76 uderzeń.

Polska edycja Volvo Masters Amateur wreszcie się rozpoczęła. W zeszłym sezonie cykl ten cieszył się na świecie wielką popularnością. Wzięło w nim udział ponad 70.000 zawodników.

Niedzielne zawody odbyły się w przesympatycznej i radosnej atmosferze. Pogoda nie zawiodła, a zawodnikom dopisywał dobry humor. Najwięcej powodów do zadowolenia miał, rzecz jasna, zwycięzca Lech Sokołowski. Za nim znalazł się Dariusz Koss, który uzyskał rezultat 78 uderzeń. O jedno uderzenie słabiej zagrał Piotr Mondalski.

W klasyfikacji netto Stableford z uwzględnieniem handicapu najlepiej wypadł Arkadiusz Łuczycki, który zdobył 39 punktów. Za nim znalazł się Janusz Lipiński, a na trzecim miejscu Robert Mazur.

Przed nami jeszcze sześć turniejów eliminacyjnych Volvo Masters Amateur:

15 czerwca - Mazury Golf & Country Club 22 czerwca - Krakow Valley & Country Club 10 sierpnia - Rosa Private Golf Club 17 sierpnia - Binowo Park 24 sierpnia - Toya Golf Club 27 września - First Warsaw Golf & Country Club.

W tym roku ich formuła została nieco zmodyfikowana. Do klasyfikacji generalnej liczy się tylko i wyłącznie jeden (pierwszy) występ zawodnika. Na każdym turnieju, prawo kwalifikacji do finału ma szansę zdobyć 13 osób (10 najlepszych wyników stbf netto oraz 3 strokeplay brutto). Po zmaganiach na Sierra Golf Club tym szczęśliwcami zostali:

Klasyfikacja strokeplay brutto:

Lech Sokołowski

Dariusz Koss

Piotr Mondalski

Klasyfikacja netto Stableford (3/4 handicapu):

Arkadiusz Luczycki

Janusz Lipiński

Robert Mazur

Cezary Skotak

Dorota Lejderman - Kozakiewicz

Włodzimierz Tomaszek

Marian Pienczewski

Joanna Borkowska

Andrzej Lipiński

Janusz Karczewski

Turniej Finałowy odbędzie się 28 września na polu First Warsaw Golf & Country Club. Natomiast finał światowy zostanie rozegrany w Hiszpanii na polu Westin La Quinta Golf Resort in Marbella oraz Valderrama w dniach 30 października - 3 listopada.