Austria ukarana przed meczem z Polską. UEFA nie miała wątpliwości

Dotychczas faza grupowa mistrzostw Europy w Niemczech przyniosła nam wiele świetnych meczów, w których nie padł jeszcze ani jeden bezbramkowy remis. Stadiony za naszą zachodnią granicą są wypełnione, ale niestety pojawiły się też negatywne zachowania kibiców. UEFA ukarała właśnie federację austriacką za przewinienia ich fanów.

W czwartek, na nieco ponad dobę przed pierwszym gwizdkiem sędziego meczu Polska - Austria w Berlinie, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Michała Probierza oraz Wojciecha Szczęsnego. - Dla mnie bardzo ważne jest to, że wszyscy piłkarze podążają za wspólnym celem. Wiedzą, że reprezentują 40 mln ludzi w kraju, że grają dla wszystkich ludzi na stadionie. Gdy jechaliśmy na Euro, mówiło się, że jedziemy na skazanie. Nikt w nas nie wierzył. Ale teraz coraz więcej osób widzi, że możemy tutaj coś zdziałać. Zrodziła się świetna grupa ludzi, która chce coś na tych mistrzostwach osiągnąć. W piątek musi to potwierdzić z Austrią. Cieszymy się też, że na stadionie będzie dużo naszych kibiców. Potrzebujemy dwunastego zawodnika - mówił selekcjoner reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Szokujący wynik meczu PZPN kontra dziennikarze! Golba show

Austriacy ukarani przed meczem z Polską. Związek potwierdza

Probierz zaapelował do kibiców o wsparcie, ale na pomoc fanów będą mogli liczyć również Austriacy, choć kibice z tego kraju będą musieli dopingować swoich piłkarzy w nieco bardziej powściągliwy sposób niż podczas pierwszego meczu grupowego z Francją w Dusseldorfie. Na skutek zachowania austriackich kibiców UEFA nałożyła karę na OFB - Austriacki Związek Piłkarski - w wysokości 57 375 euro. Powodem były kubki i butelki rzucone na murawę. Sky Sport Austria podaje natomiast, że federacja nie potwierdziła informacji, że OFB grozi sześciocyfrowa kara w przypadku kolejnych wykroczeń, a ewentualni winowajcy zostaną wezwani do zapłaty.

Spotkanie Polska - Austria odbędzie się w piątek 21 czerwca o godz. 18 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. - Remis nikomu nie pomoże. W takim przypadku najpewniej każdy zachowa jakieś szanse na awans przed ostatnim meczem, ale nikt nie będzie szczęśliwy - mówił przed meczem Ralf Ragnick, selekcjoner Austriaków.

Po pierwszej kolejce spotkań w grupie D Polacy i Austriacy są bez punktów. Biało-Czerwoni ulegli 1:2 Holandii, ich najbliżsi rywale przegrali 0:1 z Francją. Ich bezpośredni mecz będzie najpewniej walką o trzecie miejsce w grupie, które może dać awans do 1/8 finału Euro.

Jaki będzie wynik meczu Polska-Austria?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.