Boks. Kołodziej najwyżej z Polaków w rankingu WBA

Federacja WBA uaktualniła swój ranking za miesiąc marzec, a w zestawieniu znalazło się miejsce dla siedmiu Polaków. Najwyżej rozstawiono Pawła Kołodzieja, który w kategorii junior ciężkiej plasuje się już na bardzo wysokiej, czwartej pozycji. Sześć oczek niżej widnieje nazwisko Mateusza Masternaka.

W wadze ciężkiej jedenasty jest Tomasz Adamek, ale nasz jedynak w królewskiej kategorii ma już praktycznie zaklepany pojedynek z mistrzem świata według WBC, Witalijem Kliczką, dlatego niska pozycja w zestawieniu WBA niezbyt martwi naszego "Górala".

Wciąż wysoko stoją w dywizji półciężkiej akcje Dawida Kosteckiego. "Cygan" w marcowym rankingu został umieszczony na piątym miejscu.

Dzięki świetnej postawie w Finlandii i zdobyciu tytułu mistrza Europy, w rankingu kategorii super średniej zadebiutował na czternastej lokacie Piotr Wilczewski.

Swoje dni chwały przeżywa również Paweł Wolak, który pokonując Yuri Foremana zapewnił sobie szóstą lokatę w wadze junior średniej.

Ostatnim naszym przedstawicielem w zestawieniu WBA jest Rafał Jackiewicz, który w rankingu kategorii półśredniej zajmuje jedenaste miejsce.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

GALERIA: Wielka radość Lewandowskiego, El Clasico, obite kobiet - weekend na zdjęciach ?

 

kliknij w miniaturkę, żeby przejść do galerii

Więcej o: