Masternak kontra Radczenko! Gdzie i kiedy oglądać walkę? Transmisja TV, stream online

Pozostało już kilka godzin do walki Mateusza Masternaka (41-5, 28KO) z Siergiejem Radczenką (7-6, 2KO). Walka odbędzie się podczas gali Suzuki Boxing Night II w Kielcach. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 19:05.

Walkę Mateusza Masternaka z Siergiejem Radczenką potwierdzono na początku czerwca. Zgodnie z zasadami bokserzy wyjdą do ringu na maksymalnie osiem trzyminutowych rund. W trakcie gali Suzuki Boxing Night II oprócz walki wieczoru odbędzie się osiem innych starć w różnych kategoriach wagowych. 

Zobacz wideo Masternak: To nie jest sparing. Szykuję się na najgorsze

Mateusz Masternak i Siergiej Radczenko przed walką wieczoru na Suzuki Boxing Night II 

W czwartek odbyła się konferencja prasowa z oficjalnym ważeniem przed piątkowym starciem. Mateusz Masternak stanie przed szansą powiększenia swojego rekordu podczas pierwszej gali sportu olimpijskiego zorganizowanej w czasach pandemii koronawirusa

- Bardzo się cieszę, że wystąpię w głównej walce i chciałbym podziękować za możliwość boksowania na Suzuki Boxing Night II. Dla mnie to bardzo motywujące i zachęcające do dalszego rozwoju i podejmowania trudu sportowego. Jestem po bardzo dobrych przygotowaniach, a jutro będzie dzień, który – mam nadzieję – przejdzie do historii. Będę chciał stworzyć z Siergiejem dobre widowisko. Nikt z polskich pięściarzy nie miał z nim łatwiej przeprawy, a ja jestem człowiekiem, który lubi wyzwania i lubi odwracać rzeczy w drugą stronę. Głęboko wierzę, że to mi się uda. Przyjechałem do Polski z wiarą, że w piątek będzie bardzo gorący bój - powiedział na konferencji Mateusz Masternak.

- Do tej walki przygotowywałem się zgodnie z założonym programem, nie miałem dużo czasu na budowanie formy, ponieważ dowiedziałem się o niej trzy tygodnie temu. Niemniej wykorzystaliśmy ten czas do maksimum, zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy i jestem gotowy. Mam nadzieję, że wrażenia z walki będą odpowiednie. Mimo, iż nie jest to starcie rankingowe, odbędzie się ono na zasadach boksu zawodowego. Osiem rund po trzy minuty sprawi, że nie będzie to boks pokazowy. Bić się będziemy naprawdę - przyznał w "TVP Sport" Siergiej Radczenko.

Mateusz Masternak z Siergiejem Radczenką w walce wieczoru Suzuki Boxing Fight Night II. Gdzie i kiedy obejrzeć galę?

Transmisje gali Suzuki Boxing Night Fight II w Kielcach będzie można obejrzeć na antenie telewizji TVP Sport. Wydarzenie będzie także dostępne na platformach internetowych sport.tvp.pl oraz aplikacji mobilnej. Początek gali zaplanowano na piątek (26 czerwca) o godzinie 19:05.