Boks. Artur Szpilka przed walką o mistrzowski pas: Będzie naprawdę grubo! Ten dzień przejdzie do historii

Artur Szpilka już na początku 2016 roku stanie do walki o mistrzowski pas wagi ciężkiej federacji WBC. Polak hucznie zapowiada, że walka z Deontayem Wilderem będzie: ?gruba?.

Arutr Szpilka stanie przed życiową szansą. Polski pięściarz zmierzy się Deontayem Wilderem o pas wagi ciężkiej federacji WBC. Walka odbędzie się 16 stycznia 2016 roku w Barclays Center w Nowym Jorku.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Amerykanin. Wilder (35-0, 34 KO) nie dość, że ma lepszy bilans walk od Szpilki (20-1, 15 KO), to jeszcze dwukrotnie obronił swój tytuł. W walce mistrzowskiej zatrzymać 30-latka próbowali już: Eric Molina i Johann Duhaupas. Obydwaj z mizernym skutkiem, nie dotrwali nawet do końcowego gongu.

"Szpila" czuje respekt przed rywalem, ale dostrzega również jego słabsze strony.

- Będzie naprawdę grubo. Mam nadzieję, ze ten dzień zapisze się w historii nie tylko polskiego, ale i światowego boksu. Wiadomo, że on ma mocny cios, ale w wadze ciężkiej przecież każdy tak bije. Ma też słabe strony. Jest otwarty, bije chaotycznie - powiedział w rozmowie z serwisem polsatsport.pl.

Szpilka to kolejny Polak, który stanie przed szansą wywalczenia mistrzostwa świata wagi ciężkiej. W przeszłości o tytuł walczyli Andrzej Gołota, Albert Sosnowski, Tomasz Adamek, Mariusz Wach. Niestety, każdy z nich schodził z ringu pokonany.

Zobacz wideo

Tyson Fury mistrzem swiata! [ZDJĘCIA]

Czy Artur Szpilka zostanie mistrzem świata w wadze ciężkiej?
Więcej o: