Boks. Artur Szpilka będzie pracował z psychologiem

PRZEGLĄD PRASY. Artur Szpilka przed kolejnym pojedynkiem w wadze ciężkiej będzie pracował z psychologiem Dariuszem Nowickim. - donosi "Super Express". - On nie przechodzi terapii. Celem jest kontrola emocji - tłumaczy terapeuta.

Obóz 24-letniego Szpilki uznał, że bokser rozpocznie współpracę ze znanym i cenionym psychologiem. Przed czternastym pojedynkiem w zawodowej karierze pięściarz prócz szlifowania swojej formy bokserskiej będzie współpracował z Dariuszem Nowickim. Fachowiec ten pracował już z Mariuszem Wachem przed pojedynkiem z Władymirem Kliczką, pomagał także Krzysztofowi Włodarczykowi, Pawłowi Kołodziejowi, a także piłkarzom warszawskiej Legii.

Decyzję o zatrudnieniu psychologa wspólnie podjęli Szpilka i trener Fiodor Łapin. Cele spotkań Szpilki i Nowickiego są dwa: Praca nad koncentracją oraz kontrola emocji. - Artur nie przechodzi terapii. Prowadzę z nim trening mentalny, pracuję nad siłą i odpornością psychiczną zawodnika - tłumaczy Nowicki w rozmowie z "SE" .

Kolejnym rywalem pięściarza z Wieliczki będzie doświadczony Ukrainiec - 33-letni Taras Bidenko (28-5, 12 KO). Walka odbędzie się 20 kwietnia podczas gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie. Konfrontacja z Tarasem Bidenko będzie dla "Szpili" powrotem na ring po trudnym, choć zakończonym efektownym zwycięstwem przez nokaut pojedynkiem z Mikem Mollo.

Więcej o: