Kto zastąpi Kubicę? Senna, Heidfeld i Liuzzi kandydatami

Brazylijczyk Bruno Senna, Włoch Vitantonio Liuzzi oraz Niemiec Nick Heidfeld - to potencjalni zastępcy Roberta Kubicy na czas jego rekonwalescencji - powiedział we wtorek szef zespołu Lotus Renault Eric Boullier.

Kubica w bardzo dobrym stanie psychicznym ?

- Szukamy zastępcy Kubicy. Wśród nazwisk, które bierzemy pod uwagę są Senna, Liuzzi i Heidfeld - powiedział Boullier dziennikarzom przed szpitalem, w którym do zdrowia dochodzi Polak.

- Jesteśmy blisko związani z Robertem, czekamy na niego z otwartymi ramionami i mamy nadzieję, że wróci do nas jeszcze przed końcem sezonu - dodał szef zespołu.

Senna, który w poprzednim sezonie ścigał się w zespole HRT, niedawno podpisał umowę z Lotus Renault i został trzecim, obok Kubicy i Witalija Pietrowa, kierowcą teamu. Liuzzi i Heidfeld od końca poprzedniego sezonu szukają nowego pracodawcy. Włoch w sezonie 2010 ścigał się w barwach Force India, Niemiec, były partner Kubicy z BMW, jeździł w Sauberze.

Na razie nie wiadomo ile dokładnie potrwa przerwa Kubicy. W czwartek Polak ma przejść kolejną operację, w szpitalu zostanie jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie. Zespół powiedział, że przez dwa najbliższe miesiące będzie sobie musiał radzić bez Kubicy, ale lekarze mówią, że powrót do pełni sił może zająć nawet rok.

26-letni Kubica doznał poważnych obrażeń w wypadku na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora w Ligurii. Doszło do niego w niedzielę rano. Prowadzona przez niego Skoda Fabia S2000 wypadła z trasy i z dużą prędkością uderzyła w barierkę otaczającą drogę. By wydostać z niego kierowcę ratownicy musieli rozcinać karoserię. Polak był zaintubowany i przewieziony helikopterem do szpitala w Pietra Ligure. Bez szwanku wyszedł z wypadku pilot Jakub Gerber.

Kto do Lotusa Renault za Kubicę? 'Potrzebny kierowca z doświadczeniem'

Więcej o: