Wypadek Kubicy. W czwartek kolejna operacja Polaka

PRZEGLĄD PRASY. Stan Roberta Kubicy lekarze określają jako dobry, ale w czwartek polski kierowca przejdzie kolejną operację - donosi ?Rzeczpospolita?. Według oficjalnego portalu Lotus Renault, chodzi o dwa zabiegi, na nodze i ręce. W środę o 11 kolejna konferencja lekarzy.

Wszystkie informacje o wypadku Kubicy na specjalnym serwisie Sport.pl ?

Największe zagrożenie po niedzielnym wypadku Kubicy już minęło. Nie jest zagrożone życie Polaka, został też wzbudzony ze stanu śpiączki. We wtorek rozmawiał z rodziną i przyjaciółmi, a nawet żartował.

Kolejne operacje

W czwartek Kubica przejdzie kolejną operację. Chodzi o zabieg usunięcia z prawego przedramienia stalowej szyny, spajającej kość Polaka od wypadku w 2003 roku. Teraz została wygięta, i trzeba wymienić ją na nową.

Inne informacje przekazuje oficjalny portal Lotus Renault. Czytamy na nim, że w czwartek Kubica przejdzie operację prawego ramienia i prawej stopy, a po trzech-czterech dniach chirurdzy ponownie zajmą się łokciem Polaka.

Co dalej?

Według "Rzeczpospolitej", po kolejnych badaniach w najbliższych dniach Kubica może zostać przeniesiony na oddział ortopedyczny, gdzie pozostanie przez dwa do trzech tygodni.

Również szefowie Lotus Renault przyznają, że Polak pozostanie w szpitalu Santa Corona, a następnie zostanie podjęta decyzja, gdzie będzie przechodzić dalszą rehabilitację.

Trzech kandydatów do zastąpienia Roberta Kubicy ?

Więcej o: