Wypadek Kubicy. Szefostwo teamu przekazuje dobre wieści o zdrowiu Polaka

- Kondycja fizyczna i psychiczna Roberta Kubicy po raz kolejny poprawiła się. Zgodnie z tym co mówią lekarze, stan jego zdrowia jest coraz lepszy, a rehabilitacja ręki dobrze rokuje na kolejne miesiące - czytamy w oficjalnym komunikacie teamu Lotus Renault GP wydanym we wtorkowe popołudnie

W poniedziałek Robert był w stanie rozmawiać z lekarzami i swoimi krewnymi. Leki, które podają mu lekarze sprawiają, że Polak bardzo dużo śpi, ale reaguje na wszystkie bodźce zewnętrzne. Dobrze zareagował na wieść o swojej obecnej kondycji fizycznej i jest gotowy walczyć o swój powrot do Formuły 1 - przekazali szefowie Lotus Renault GP w oficjalnym komunikacie.

W czwartek Robert powinien przejść kolejne zabiegi. Mają one na celu nastawienie wszystkich złamanych kości prawego ramienia i prawej nogi. Za trzy, cztery dni Polaka czeka kolejna operacja. Lekarze przyjrzą się urazowi łokcia.

Kubica pozostanie w szpitalu Santa Corona przez kolejne dwa lub trzy tygodnie. Po wyjściu z kliniki zapadnie decyzja o wyborze miejsca, w którym będzie kontynuował rehabilitację.

Dobry stan psychiczny Kubicy ?

Więcej o: