Wypadek Kubicy. Konferencja. Morelli: Najgorsze jest już za nami

- Po raz pierwszy od chwili wypadku możemy odetchnąć z ulgą. Od dzisiaj zaczyna się powracanie Roberta do zdrowia - stwierdził menedżer Roberta Kubicy Daniele Morelli na konferencji prasowej zwołanej w szpitalu Pietra Ligure. Polski kierowca zostanie w czwartek przeniesiony na oddział ortopedyczny.

- W czwartek Robert zostanie przeniesiony na oddział ortopedyczny, gdzie będzie miał swój pokój - powiedział menedżer Kubicy Daniele Morelli.

Stan kierowcy z każdą chwilą się poprawia, a postępy są większe niż się spodziewano. - Wszystkie zabiegi udały się i przebiegły po myśli lekarzy. Myślimy już o rehabilitacji Roberta - zdradził Morelli na konferencji prasowej zwołanej w środę w szpitalu w Pietra Ligure.

- Ciężko jest ocenić stan psychiczny Kubicy. Robert cały czas jest pod wpływem środków przeciwbólowych, które są odurzające - kontynuował menedżer Polaka. - Od chwili wypadku możemy po raz pierwszy odetchnąć z ulgą. Od dzisiaj zaczyna się powracanie Roberta do zdrowia - zakończył Morelli.

Stan zdrowia Roberta Kubicy oraz dalsze plany związane z jego leczeniem opisał również opiekujący się nim lekarz. - Ostatnie zabiegi chirurgiczne podjęte zostaną od piątku. Pacjent nie ma problemów z krwioobiegiem, możemy więc przejść do ostatniej fazy leczenia. Nie są przewidywane kolejne zabiegi dłoni, ponieważ jej stan został ustabilizowany na samym początku - stwierdził doktor.

Wiedziałem, że jak się spóźnią, wyciągniemy już ciało - relacjonuje pilot Roberta Kubicy?

Więcej o: