GP Wielkiej Brytanii. Webber najszybszy na deszczowym treningu

Mark Webber z Red Bulla był najszybszy podczas pierwszego treningu przed niedzielnym Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Sesja była przerywana z powodu intensywnych opadów deszczu, kolejny trening o godzinie 14. Relacja na żywo na Sport.pl

Po mniej więcej godzinie trening przerwano, gdyż deszcz nie pozwalał na bezpieczną jazdę. Na tamtą chwilę najszybszy był Fernando Alonso z Ferrari, który tuż przed przerwą pokonał okrążenie w czasie 1:48.161s. Pauza umożliwiła zespołom zmianę opon, co znacznie poprawiło osiągi kierowców.

Najszybszy czas "wykręcił" tuż przed końcem sesji Webber - 1:46.603 to jedyny rezultat poniżej minuty i 47 sekund. Drugi w zestawieniu był Michael Schumacher z Mercedesa (1:47.263), a trzeci Rubens Barrichello z Williamsa (1:47.347).

Niezbyt dobre czasy notowali kierowcy Lotus-Renault. Witalij Pietrow, który dość późno wyjechał na tor, został sklasyfikowany na siedemnastym miejscu ze stratą aż trzech sekund do Webbera (czas: 1:49.603). Nick Heidfeld był niewiele szybszy i z rezultatem 1:48.941 zajął miejsce szesnaste.

Tor Silverstone - perełka w kalendarzu F1

Nowy ład w Red Bullu przed Grand Prix Wielkiej Brytanii ?

Więcej o: