Nowe auto McLarena. Po raz pierwszy nie dla F1

Na Goodwood Festival of Speed McLaren zaprezentował najnowszą generację jego MP4-12C - samochodu sportowego, który nie jest stworzony dla Formuły 1. Brytyjski zespół, który do tej pory koncentrował się na F1 wreszcie pokazał nowy samochód publiczności. MP4-12C ma ścigać się w serii GT3.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Nowy model jest modyfikacją poprzedniej wersji i został stworzony specjalnie dla wyścigów serii GT3, gdzie auto będzie jeździło już od następnego roku - to pierwsze dziecko McLarena, które zostało stworzone nie da Formuły 1 od czasów McLaren F1 GTR, które istniało do 2005 roku.

MP4-12C GT3 posiada podwozie z włókna węglowego, jak jego poprzednik. Wprowadzono do niego natomiast kilka sportowych funkcji, by zoptymalizować jego aerodynamikę. Nowy model posiada 8-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 3,8 litra, sześciobiegową skrzynię biegów zmienianych przy pomocy guzików przy kierownicy, która jest kopią tejz bolidu Lewisa Hamiltona MP4-24.

Zespoły z Serii GT3 będą mogły nabyć samochód dopiero w przyszłym roku. 3 lipca ich przedstawiciele zobaczą MP4-12C GT3 w akcji.

 
Więcej o: