F1. Alonso: Więcej pewności siebie

Fernando Alosno przyznał, że jego team powinien mieć więcej pewności. - Nie możemy być w tym momencie pesymistami - powiedział Hiszpan przed GP Belgii, które odbędzie się w niedzielę. Na relację na żywo z pierwszego treningu zapraszamy w piątek od 10 do Sport.pl.

Alonso wygrał w tym sezonie dwa wyścigi i w klasyfikacji kierowców zajmuje aktualnie 5 miejsce. Do prowadzącego Webbera traci jednak tylko 20 punktów.

Hiszpan przed GP Belgii jest optymistą. Ferrari w przerwie wakacyjnej nie próżnowało, bolid na torze w Spa ma sprawować się jeszcze lepiej. Włoskiemu teamowi odpowiada także specyfika belgijskiego toru.

- Poprawiliśmy bolid w ostatnich trzech wyścigach i wiemy, że nasz samochód jest bardzo konkurencyjny. Wiemy, że Red Bull będzie silny, jak zawsze. Wiemy, że mclareny również będą kręciły szybkie okrążenia. To będzie ciężka walka, ale myślę, że mamy doświadczenie w walczeniu o mistrzostwo świata - powiedział Hiszpan.

- Ferrari dobrze spisywało się na tym torze. Nie ma żadnego powodu, żeby być pesymistą, powinniśmy myśleć w zupełnie odwrotny sposób. Musimy skupić się na optymizmie i po prostu pracować i ufać sobie - dodał.

Alonso nadal wierzy w końcowy sukces w klasyfikacji generalnej kierowców.

- Myślę, że mam 50% szans na zdobycie mistrzostwa świata. Tyle samo na porażkę. Wszyscy jesteśmy w takiej samej sytuacji. Myślę, że wszystko rozstrzygnie się w ostatnich siedmiu wyścigach. Dużo będzie zależało także od szczęścia. Jeśli chcesz zostać mistrzem, musisz mieć dużo szczęścia - zakończył Alonso.

O zmianach w bolidzie opowiada szef Renault

Więcej o: