F1. Kubica realista: Zwycięstwo poza zasięgiem

Mimo rewelacyjnego trzeciego miejsca wywalczonego w kwalifikacjach do GP Belgii, Robert Kubica zachowuje chłodną głowę. - Zwycięstwo jest poza zasięgiem - mówi krótko Polak. Wyścig w niedzielę o godzinie 14:00. Na relację na żywo zapraszamy do Zczuba.pl.

Szalenie emocjonujące kwalifikacje do GP Belgii wygrał Mark Webber z Red Bulla. Trzecie miejsce zajął Robert Kubica, którego rzutem na taśmę wyprzedził Lewis Hamilton z McLarena. Wydaje się jednak, że jest to i tak rezultat lepszy niż realne możliwości Renault. Gdyby nie deszcz w końcowej fazie Q3, Polak najpewniej spadłby dwie-trzy pozycje niżej.

Kubica rewelacyjny w kwalifikacjach do GP Belgii! Oby spadł deszcz!

- Modliłem się, żeby zaczęło padać. Spadło parę kropel, ale to nie wystarczyło i Lewisowi udało się mnie przeskoczyć. Mimo tego i tak jesteśmy bardzo zadowoleni, mamy nadzieję na dobry wyścig jutro - cytuje Polaka portal f1.pl.

Walka o zwycięstwo nie będzie jednak łatwa. Niemożliwa - uważa Kubica.

- Zwycięstwo jest poza zasięgiem - stwierdził krótko Kubica. - Pamiętajmy jednak, że w wyścigach wszystko jest możliwe i na pewno damy z siebie wszystko, tak jak przez cały sezon. Postaramy się wyciągnąć maksimum z weekendu. Mieliśmy jednocześnie pecha i szczęście, bo nie mogłem wykonać ostatniego przejazdu ze względu na problemy z samochodem ( zawiodła pompa paliwowa - czytaj tutaj ), ale z drugiej strony straciłem tylko jedną pozycję. Trzecie miejsce też jest dobre.

- Szkoda, że tak późno wprowadziliśmy kanał F. Od początku działa dobrze i bardzo pomaga - dodał Robert Kubica.

Szalone kwalifikacje do GP Belgii

Więcej o: