F1. Robert Kubica: Kanał F działa poprawnie

Wszystko zadziałało tak, jak się tego spodziewaliśmy. System jak na razie pracował poprawnie i nie mieliśmy z nim żadnych problemów. To bardzo dobra wiadomość - powiedział Robert Kubica w rozmowie z portalem F1.pl po piątkowych treningach na torze Spa. W sobotę o godz. 14 kwalifikacje, w niedzielę o tej samej porze wyścig. Relacje na żywo w Sport.pl.

Kubica w piątkowych treningach spisywał się bardzo dobrze. Rano uzyskał trzeci czas, po południu był czwarty. Widać, że modyfikacje wprowadzone do bolidu na razie spisują się bez zarzutu. Ważne jest też, że kanał F od razu działał w sposób, jakiego oczekiwali inżynierowie Renault.

- W pierwszym treningu ważne było, żeby od razu wyjechać na tor i zrobić pierwszy sprawdzian - relacjonował Polak. - Chcieliśmy wykonać pierwszy sprawdzian, zacząć zbierać dane i informacje. Wszystko zadziałało tak, jak się tego spodziewaliśmy. System jak na razie pracował poprawnie i nie mieliśmy z nim żadnych problemów. To bardzo dobra wiadomość - powiedział portalowi F1.pl Kubica.

Polak mówi, że korzystanie z kanału F zmusza go momentami do prowadzenia bolidu jedną ręką. - W niektórych momentach trzeba prowadzić jedną ręką i nie zawsze jest to tak łatwe, żeby całkowicie i perfekcyjnie wyczuć i odpowiednio zablokować kanał F - powiedział Kubica, który obsługuje tzw. wygaszacz tylnego skrzydła lewym nadgarstkiem.

Robert Kubica na wyścigowym Camp Nou ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.