ESPN zignorowało punkt zdobyty przez Roberta Kubicę. Polscy kibice poruszeni

ESPN opublikowało grafikę porównującą punkty zdobyte przez kierowców w poszczególnych zespołach. Zabrakło na niej Roberta Kubicy, co natychmiast wywołało poruszenie pośród polskich fanów F1.

Formuła 1. Jak chroni się głowy kierowców?

Zobacz wideo

ESPN opublikowało zestawienie, w którym porównano punkty zdobyte przez kierowców w poszczególnych zespołach. Trudno szukać na niej Roberta Kubicy, który został pominięty wraz z George'em Russellem. Taka decyzja spotkała się z natychmiastową reakcją polskich kibiców, którzy szeroko komentowali brak zawodników Williamsa w zestawieniu.

Zdaniem niektórych wytłumaczenie decyzji o nieumieszczaniu Kubicy i Russella jest bardzo proste. Williams jest jedynym zespołem, w którym tylko jeden z kierowców zdobył punkty w tym sezonie. W przypadku pozostałych dziewięciu ekip punktowali obydwaj zawodnicy, w związku z czym ta statystyka byłaby niemiarodajna w przypadku teamu z Grove.

Robert Kubica jeszcze nie może być pewny w 100 procentach swojego punktu

Inni sądzą, że ESPN w ten sposób próbował zabezpieczyć się na wypadek, gdyby punkt Kubicy został mu odebrany. Przypomnijmy, że Polak zajął 10. miejsce w Grand Prix Niemiec po tym, jak ukarano dwóch kierowców Alfa Romeo. Zespół złożył odwołanie, które zostanie rozpatrzone 24 września, po GP Singapuru. Szanse na odzyskanie punktów przez Raikkonena i Giovinazziego wydają się jednak iluzoryczne.