Formuła 1. Verstappen nie jest pewny, czy Red Bull powalczy o pole position

Pomimo niewielkiej straty do Ferrari, Max Verstappen nie jest przekonany, czy Red Bull będzie w stanie powalczyć w sobotę o pole position do wyścigu o GP Węgier.

Daniel Ricciardo uzyskał najlepszy wynik w FP1, a po południu Verstappen zakończył jazdy ze stratą 0,074s do najlepszego wyniku dnia uzyskanego przez Sebastiana Vettela. Verstappen uważa jednak, że Red Bull nie może być pewny włączenia się do walki o pierwszą linię

>>> GP Węgier. Pierwszy piątkowy trening dla Ricciardo. Vettel i Verstappen blisko. Williams testował, polscy fani bacznie obserwowali

„Bolid nie spisywał się dzisiaj najlepiej, ale mam nadzieję, że to wystarczy do zdobycia pole position. Na tę chwilę nie wiem, jak możemy wypaść w kwalifikacjach. Niestety tracimy czas na prostych. Musimy pracować jeszcze ciężej, aby zyskać przewagę nad rywalami. Myślę, że stać nas jeszcze na wydobycie z bolidu czegoś więcej” – powiedział zwycięzca czterech wyścigów Grand Prix.

Daniel Ricciardo dodał, że Red Bull chciałby zakończyć czasówkę w czołowej czwórce. „Mercedes poprawi osiągi na pojedynczym kółku. Ferrari już teraz sprawia wrażenie, że jest bardzo szybkie. Nasze symulacje kwalifikacji nie przebiegły perfekcyjnie, więc jestem przekonany, iż nasz pakiet może zapewnić rezultat lepszy o kilka dziesiętnych części sekundy”.

>>> Granie na czekanie. Robert Kubica też jest w kolejce po kontrakt na kolejny sezon

„Drugi rząd nie byłby katastrofą, ale na pewno nie chcemy ustawić się w trzeciej linii” – zaznaczył.

W podobnym tonie wypowiadał się Verstappen. Holender podkreślił, że ze względu na charakterystykę Hungaroringu, który nie sprzyja wyprzedzaniu, „trzeba dać z siebie wszystko w kwalifikacjach”.

Więcej o Formule 1 w serwisie f1wm.pl

Więcej o: