F1. Kubica mógłby wrócić do Lotusa? Boullier: Jeżeli będzie gotowy, znajdzie się wśród kandydatów

- Jeżeli Robert będzie gotowy wrócić do F1, znajdzie się wśród kandydatów na kierowcę Lotusa w sezonie 2014 - powiedział serwisowi F1news.ru Eric Boullier, szef brytyjskiego zespołu.

28-letni Kubica wraca do wielkiego ścigania po poważnym wypadku w 2011 roku. Polak będzie jeździł w zespole Citroëna w rajdowych mistrzostwach świata i Europy w kategorii WRC 2 dla aut nieco słabszej klasy niż te, w których od dziewięciu lat dominuje mistrz Sebastian Loeb.

Kubica wciąż jest w trakcie rehabilitacji. Nadal ma problemy z wielokrotnie złamaną i rozharataną w wypadku prawą ręką. - Siła jest taka jak przedtem, ale gdyby to był jedyny problem, w dwa miesiące na siłowni udałoby mi się go rozwiązać. Problem jest z rotacją ramienia, mam też ograniczone możliwości, jeśli chodzi o palce. Nerwy potrzebują mnóstwa czasu - mówił niedawno w wywiadzie dla "F1 Racing".

Powrotu Kubicy do F1 nie wyklucza Boullier. - Jeżeli tylko będzie gotowy, by wrócić, stanie się kandydatem na kierowcę Lotusa - przyznał.

Kolejny wypadek Kubicy

Na dziesiątym odcinku Rajdu Wysp Kanaryjskich Kubica wypadł z trasy . Polakowi ani jego pilotowi nic się nie stało, ale uszkodzenia auta nie pozwoliły na kontynuowanie jazdy. W momencie wypadku Kubica prowadził w rajdzie. Wygrał wszystkie osiem odcinków specjalnych w piątek, a na odcinku 9. w sobotę przegrał z Czechem Janem Kopeckym tylko o niecałą sekundę. Miał ponad minutę przewagi.

Zobacz wideo
Więcej o: