Niemcy w wielkim finale! Sensacja w półfinale olimpijskiego turnieju hokeja

Kanada nie obroni złotego medalu z Soczi. Półfinał hokejowego turnieju w Pjongczangu zakończył się sensacją. Reprezentacja Niemiec wygrała z Kanadą 4:3 (1:0, 3:1, 0:2) i awansowała do wielkiego finału.

Najpierw Szwecja, teraz Kanada. Reprezentacja niemieckich hokeistów nie przestaje zadziwiać. Drużyna Marco Sturma już jest w wielkim finale igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, a o złoto powalczy z olimpijczykami z Rosji.

Przebieg półfinału z Kanadą był sensacyjny. Niemcy prowadzili 1:0, 2:0 i 3:0. Gole strzelali: Macek, Plachta i Mauer. Kanada odpowiedziała trafieniem Gilberta Brulego. I wtedy zaczęły się największe emocje.

Jeden gol Niemców i dwa Kanadyjczyków. Wynik 4:3. Kanadyjczycy zaryzykowali, wycofali bramkarza, ale nie dali rady. Końcowa syrena i szał radości niemieckich hokeistów.

Drużyna, która rozpoczęła turniej od dwóch porażek, zameldowała się w wielkim olimpijskim finale. Niesamowita historia. Czy zakończy się olimpijskim złotem? Finał z hokeistami z Rosji w niedzielę o godz. 5.10.

IO Pjongczang 2018 "Oni dali z siebie wszystko" W Warszawie skoczków przywitały tłumy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.