Lider Animator. Nie bój się ambitnych pomysłów!

Michał Bieliński to zdecydowany lider. Ma głowę pełną znakomitych pomysłów i charyzmę, którą mógłby dzielić się z innymi. Nic więc dziwnego, że każdy projekt, jaki wymyśli odnosi sukces. Zainteresowanie ?Leśną Piątką? - cyklem biegów organizowanych w Koszalinie, dzięki środkom pochodzącym z programu Lider Animator, zaskoczył samego Michała.

W tym roku dzięki Coca-Coli i fundacji Sport Support kolejni pasjonaci sportu z całej Polski powalczą o granty w wysokości od 5 do 15 tysięcy złotych. Wystarczy, że do 31 lipca zgłoszą swoje projekty na stronie lideranimator.pl .

Cierpliwość popłaca

Pomysł na organizację cyklu zawodów pojawił się dużo wcześniej - Michał starał się o zdobycie grantu w ramach programu Lider Animator już w pierwszej edycji. Niestety nie udało się. Ale Michał to sportowiec i wie, że cierpliwość popłaca. Dlatego się nie zniechęcił i zgłosił projekt pod nazwą "Leśna Piątka" do programu Lider Animator po raz drugi. - Jak tylko wymyśliliśmy biegi w lesie porozumieliśmy się z Nadleśnictwem, na terenie którego chcieliśmy przeprowadzić nasze zawody. Pomysł spotkał się z aprobatą. Dostaliśmy wsparcie organizacyjne. Udało się oznaczyć całą trasę na stałe - co kilometr są tabliczki z dystansem. Każdy może biegać na naszej oznaczonej trasie przez cały rok - nie tylko podczas zawodów - mówi Michał.

Niespodziewany sukces

"Leśna Piątka" to cykl sześciu biegów na dystansie 5 km. Są organizowane od kwietnia do września na terach leśnych Koszalina. Start w zawodach jest zupełnie bezpłatny. Biegi odbywają się zawsze w czwartkowe późne popołudnia. Najbliższe zawody odbędą się 19 czerwca. - Trochę boję się myśleć, co będzie dalej. W pierwszej edycji wzięło udział ponad 400 osób, w drugiej - ponad 600. A teraz mamy zapisanych już 900 biegaczy! Zainteresowanie zawodami zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania! W pierwszych założeniach myśleliśmy o 100 startujących - opowiada Michał.

W zawodach biorą udział biegacze na co dzień trenujący w klubach, amatorzy, a także osoby biegające rekreacyjnie, dla których wynik ma drugorzędne znaczenie. Są też zupełnie początkujący. Bo właśnie taka jest idea zawodów - przyciągnąć jak największe grono zróżnicowanych zawodników.

Dzieje się

Cykl biegów "Leśna Piątka" to jeden z kilku biegowych projektów realizowanych przez Stowarzyszenie "SFX", które prowadzi Michał Bieliński. Każdy z nich jest nietypowy i wyróżnia się na tle innych imprez. Najbardziej znanym biegiem organizowanym przez Stowarzyszenie jest "Nocna Ściema" - półmaraton i maraton organizowany w noc zmiany czasu z zimowego na letni. - Startujemy o 2 w nocy, kiedy przesuwamy zegarki do tyłu. Dzięki temu "zyskujemy" godzinę, a nasze wyniki są o godzinę lepsze. Oczywiście to zabawa i każdy ma tego świadomość - mówi Michał.

Nowym projektem jest "Kurs na Chełmską", czyli bieg na najwyższe wzniesienie Koszalina. W czym tkwi niezwykła formuła tej imprezy? W dystansie - każdy może dopiero w trakcie biegu zdecydować, czy chce biec jedną pętlę - 5 km, czy dwie - 10 km. Nie trzeba składać deklaracji przed startem. "Kurs na Chełmską" już 12 lipca. Start - podobnie jak w "Leśnej Piątce" jest bezpłatny.

Lider Animator szansą

Ze zdobyciem środków na imprezy biegowe nie jest łatwo. A organizacja zawodów wiąże się z niemałymi kosztami. Numery startowe, pomiar czasu, nagłośnienie, agregat prądotwórczy To tylko część kosztów, jakie trzeba ponieść. - Gdyby nie Lider Animator cykl pewnie byłby zupełnie kameralnym, niszowym projektem, bez szans na rozwój - podkreśla Michał Bieliński.

Ty też możesz zostać laureatem programu Lider Animator! Do 31 lipca zarejestruj swój projekt na stronie lideranimator.pl i powalcz o granty w wysokości od 5 do 15 tysięcy złotych. Dzięki wsparciu finansowemu fundacji Coca-Cola fundacja Sport Support przeznaczy w tym roku ćwierć miliona złotych na realizację waszych inicjatyw.