Naomi Osaka wycofała się z turnieju w Rzymie. Była w "ćwiartce" ze Świątek

Naomi Osaka wycofała się z turnieju WTA 1000, który rozpoczął się w poniedziałek w Rzymie. Japonka, która w ćwierćfinale mogła trafić na Igę Świątek, podjęła taką decyzję z powodu urazu ścięgna Achillesa.

Naomi Osaka zmaga się z kontuzją od ostatniego turnieju WTA 1000 w Madrycie, w którym przegrała w drugiej rundzie z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo 3:6, 1:6. Teraz z powodów zdrowotnych nie wystąpi w Rzymie, by nie pogłębić urazu przed wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu, który rozpocznie się 23 maja.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Naomi Osaka wycofała się z turnieju w Rzymie

- Niestety, muszę się wycofać z turnieju w Rzymie, gdyż kontuzja, której doznałam w zeszłym tygodniu w Madrycie, nie została jeszcze wyleczona - poinformowała Osaka w oświadczeniu na stronie oficjalnej WTA. - To kontuzja ścięgna Achillesa, więc muszę być bardzo ostrożna w perspektywie Rolanda Garrosa - dodała, zapowiadając też swój udział w Rzymie w kolejnym sezonie. 

Oglądaj program Sport.pl LIVE od 20:00:

 

- Kocham to miasto i zawsze czerpię radość grając przed włoskimi kibicami, dlatego będę mi za nimi tęsknić, ale już czekam na powrót tutaj w przyszłym roku - podsumowała Japonka, która w ćwierćfinale mogła zmierzyć się z Igą Świątek.

Iga Świątek i Barty"Barty w najwyższej formie pokonałaby Świątek". Ekspert nie ma wątpliwości

Decyzja Osaki okazała się szczęśliwa dla hiszpańskiej tenisistki Nurii Parrizas Diaz (WTA 51.), która jako "szczęśliwa przegrana" z kwalifikacji wystąpi w turnieju głównym i w I rundzie zagra ze swoją rodaczką - Sarą Sorribes Tormo (WTA 37.). Z turnieju wycofała się także Dunka Clara Tauson, którą zastąpi Amerykanka Madison Brengle.

Więcej o: