Iga Świątek wyróżniona przez "Forbes". Nie tylko ze względu na grę

Iga Świątek znajduje się w znakomitej formie i jest doceniana nie tylko przez środowisko tenisowe. Została także wyróżniona przez magazyn "Forbes".

Iga Świątek jest w kapitalnej formie w tym roku. Polka wygrała już cztery turnieje WTA w ciągu ostatnich miesięcy - w Dosze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie. Jest niepokonana od 23 meczów, co plasuje ją obok najlepszych zawodniczek w historii. Dzięki tej niesamowitej serii Świątek zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Iga Świątek wyróżniona przez "Forbesa". Magazyn zwraca uwagę nie tylko na jej grę

Raszynianka ze względu na świetne wyniki jest na ustach całego tenisowego świata, ale nie tylko. Niedawno bardzo ciepło wypowiedziały się o niej jej rywalki. Na tym jednak wyróżnienia się nie kończą. Magazyn "Forbes" docenił polską tenisistkę i uznał ją jedną z najbardziej wpływowych osób poniżej 30. roku życia. Jak zaznaczono w uzasadnieniu, Świątek nie znalazła się tam jedynie ze względu na grę. "W kwietniu Świątek została pierwszą polską tenisistką, która objęła prowadzenie w rankingu WTA i jest najmłodszą zawodniczką, która to osiągnęła od 2010 roku. Wygrała French Open 2020, a w tym roku była najlepsza w czterech turniejach z rzędu. Poza kortem jest obrończynią zdrowia psychicznego i otwarcie mówi o swoich problemach. Przekazuje także pieniądze na organizacje, które pomagają w walce z depresją" - czytamy w uzasadnieniu. 

Świątek znalazła się w tym zestawieniu obok takich gwiazd sportu jak Kylian Mbappe i Mohamed Salah. Znajdziemy tam także inne tenisistki - Emmę Raducanu (12. WTA) i Garbine Muguruzę (10. WTA). 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To niejedyne wyróżnienia Świątek w tym roku. Polska tenisistka znalazła się na okładce prestiżowego magazynu "Mujer Hoy", a także została wybrana najpopularniejszą sportsmenką kwietnia we Francji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.