Sport.pl

Maria Szarapowa zakończyła karierę! "Wybaczcie mi"

Maria Szarapowa poinformowała o zakończeniu kariery! - Jestem w tym nowa, więc wybaczcie mi. Żegnam się z tenisem - napisała w swoim tekście dla Vanity Fair.

Maria Szarapowa była jedną z najsłynniejszych tenisistek na świecie i liderką rankingu WTA. Wygrała pięć turniejów wielkoszlemowych, a w 2012 roku zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich. W marcu 2016 roku ujawniła, że została przyłapana na stosowaniu meldonium, przez co została zawieszona na dwa lata (kara później została skrócona do 15 miesięcy).

Maria Szarapowa: Jak można zostawić jedyne życie, jakie znasz?

Ostatnio Rosjanka zajmowała 373. miejsce w rankingu WTA - zmagała się z przewlekłymi problemami z ramieniem. - Jak można zostawić jedyne życie, jakie znasz? Jak możesz odejść z kortu, na którym trenowałaś od kiedy byłeś młodą dziewczynką, porzucić grę, którą kochasz? Tę, która przyniosła ci nieopisaną radość i wielkie łzy? Sport, w którym znalazłaś rodzinę i kibiców, którzy wspierali cię przez ponad 28 lat? Jestem w tym nowa, więc wybaczcie mi. Żegnam się z tenisem - napisała.

Zobacz wideo

Łącznie Szarapowa na korcie zarobiła ponad 36 milionów dolarów. Jej ostatnim turniejem w karierze był styczniowy Australian Open - zagrała w nim dzięki tzw. dzikiej karcie (którą przyznali jej organizatorzy), ale odpadła już w pierwszej rundzie.

Więcej o:
Komentarze (44)
Maria Szarapowa zakończyła karierę! "Wybaczcie mi"
Zaloguj się
 • qudaq

  Oceniono 4 razy 2

  Zwycięstwa to tylko szansa na życiowy sukces. A sport zawodowy, za długo, to więcej kłopotów, niż radości. Ma szansę popatrzeć na tych, którzy dalej pozostają w grze.

 • wiserius

  Oceniono 8 razy 2

  Ależ "wybaczam". Nie wiem tylko, co na to zwolennicy orgiastycznych dźwięków na korcie.

 • onuce-precz

  Oceniono 9 razy 1

  oszustka.

 • dod201701

  Oceniono 4 razy 0

  Ona nie została przyłapana na stosowaniu leku. Jej lekarz nie wiedział, że lek znalazł się na nowej liście. A brała go przez lata, o czym informowała stosowne instytucje.
  Zawinił lekarz.

 • grazanica

  Oceniono 4 razy 0

  Uff.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX