Maria Szarapowa zakończyła karierę! "Wybaczcie mi"

Maria Szarapowa poinformowała o zakończeniu kariery! - Jestem w tym nowa, więc wybaczcie mi. Żegnam się z tenisem - napisała w swoim tekście dla Vanity Fair.

Maria Szarapowa była jedną z najsłynniejszych tenisistek na świecie i liderką rankingu WTA. Wygrała pięć turniejów wielkoszlemowych, a w 2012 roku zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich. W marcu 2016 roku ujawniła, że została przyłapana na stosowaniu meldonium, przez co została zawieszona na dwa lata (kara później została skrócona do 15 miesięcy).

Maria Szarapowa: Jak można zostawić jedyne życie, jakie znasz?

Ostatnio Rosjanka zajmowała 373. miejsce w rankingu WTA - zmagała się z przewlekłymi problemami z ramieniem. - Jak można zostawić jedyne życie, jakie znasz? Jak możesz odejść z kortu, na którym trenowałaś od kiedy byłeś młodą dziewczynką, porzucić grę, którą kochasz? Tę, która przyniosła ci nieopisaną radość i wielkie łzy? Sport, w którym znalazłaś rodzinę i kibiców, którzy wspierali cię przez ponad 28 lat? Jestem w tym nowa, więc wybaczcie mi. Żegnam się z tenisem - napisała.

Zobacz wideo

Łącznie Szarapowa na korcie zarobiła ponad 36 milionów dolarów. Jej ostatnim turniejem w karierze był styczniowy Australian Open - zagrała w nim dzięki tzw. dzikiej karcie (którą przyznali jej organizatorzy), ale odpadła już w pierwszej rundzie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA