Hubert Hurkacz odpadł w I rundzie turnieju ATP w Dubaju

Hubert Hurkacz odpadł w I rundzie turnieju ATP Tour 500 w Dubaju. Polak przegrał w dwóch setach z Kazachem Aleksandrem Bublikiem (2:6, 5:7).

Hubert Hurkacz nie powtórzy wyczynu z ubiegłego roku, kiedy w Dubaju dotarł do półfinału. Tym razem pożegnał się z turniejem już w I rundzie. Odpadł z Kazachem Aleksandrem Bublikiem (więcej o nim pisaliśmy TUTAJ), przegrywając pojedynek w dwóch setach.

Szczególnie w tym pierwszym secie Hurkacz zaprezentował się źle. Popełniał masę niewymuszonych błędów, a do tego miał problemy z serwisem. Bublik w niespełna pół godziny objął prowadzenie w spotkaniu. Drugi set wyglądał lepiej w wykonaniu Polaka, był bardziej wyrównany. Przy stanie 4:5 Kazach zdołał przełamać Polaka, ale Hurkacz w kolejnym gemie odwdzięczył się przełamaniem powrotnym.

Niestety po chwili znowu sam oddał swojego gema (broniąc wcześniej trzech break pointów). A Bublik w kolejnym nie zmarnował szansy na zakończenie meczu w dwóch setach.

• Hubert Hurkacz - Aleksander Bublik 0:2 (2:6,5:7)