Polsat zmienia zdanie. Jeśli Janowicz awansuje do finału, pokaże mecz w otwartym kanale [AKTUALIZACJA]

Ponad 600 tys. widzów oglądało wtorkowy ćwierćfinałowy pojedynek Agnieszki Radwańskiej z Chinką Na Li na antenie Polsatu Sport. Mecz Kubota z Janowiczem oglądało już prawie dwa razy więcej osób. Początkowo Polsat zapowiedział, że transmisji z ewentualnych finałów - jeżeli nasi tenisiści tam awansują - nie będzie w otwartym kanale. Jednak tuż po publikacji naszego tekstu zarząd zmienił zdanie. Jeśli Janowicz i Radwańska zagrają w finale Wimbledonu - oba pojedynki pokaże otwarty Polsat. Już wiemy, że Radwańska przegrała pojedynek z Niemką Sabine Lisicki i tym samym nie zagra w sobotnim finale.

O godzinie 16, przedstawiciel telewizji Polsat zadzwonił do nas informując o tym, że zarząd zmienił zdanie i jeżeli Agnieszka Radwańska lub Jerzy Janowicz awansują do finału, ich mecze zostaną pokazane w otwartym Polsacie. W tym samym czasie odbywają się wyścigi Formuły 1. Będą one przeniesione do innej stacji - najprawdopodobniej do Polsatu Sport News lub TV4. Niestety Agnieszka Radwańska przegrała swój mecz w półfinale z Sabine Lisicki i tym samym nie zagra w sobotnim finale. Tym samym sobotnie kwalifikacje do Formuły 1 zostaną pokazane w otwartym Polsacie, a kobiecy finał Wimbledonu (bez udziału Radwańskiej) w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD.

Wcześniej podawaliśmy, że mimo bardzo dobrych wyników oglądalności polskich zawodników w Wimbledonie, mecze półfinałowe i ewentualne finały z udziałem Polaków nie będą pokazane na antenach otwartego Polsatu lub Polsatu Sport News - dostępnego w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. - Zarówno mecz półfinałowy Jerzego Janowicza, tak jak dzisiejszy mecz półfinałowy Agnieszki Radwańskiej i weekendowe finały singla mężczyzn i kobiet będzie można zobaczyć tylko w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD, czyli najpopularniejszym kanale sportowym grupy Polsat - mówił po godzinie 13 Paweł Czajkowski, specjalista ds. pr Telewizji Polsat.

Środowy ćwierćfinałowy mecz Jerzego Janowicza z Łukaszem Kubotem oglądało w Polsacie Sport 1,012 mln widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Stacja miała w tym czasie ponad 13 proc. udziału w rynku i była to najlepiej oglądana transmisja w sportowych kanałach tematycznych w Polsce w tym roku. Był to też jeden z najlepszych wyników stacji w historii.

Podczas polskiego ćwierćfinału Wimbledonu Polsat Sport był też liderem oglądalności w grupie komercyjnej 16-49 lat (najatrakcyjniejszej dla reklamodawców) z udziałem na poziomie niemal 18 proc.

Wtorkowy mecz Agnieszki Radwańskiej z Chinką Na Li na antenie Polsat Sport oglądało ponad 600 tys. widzów. Stacja miała dzięki temu oglądalność na poziomie ponad 4,1 proc. w grupie wiekowej 16-49. Dzięki temu wynikowi Polsat Sport był we wtorek najchętniej oglądaną stacją tematyczną. Wyprzedziły ją tylko ogólnopolskie kanały otwarte: Polsat - 13,1 proc., TVN - 11 proc., TVP 1 - 8,2 proc. oraz TVP 2 - 7,28 proc. - podał portal media2.pl.

Techniczny dostęp do obejrzenia kolejnych meczów polskich tenisistów w ramach Polsatu Sport ma 49,5 proc. z około 14 mln gospodarstw domowych w Polsce. To oznacza, że około 7 mln gospodarstw domowych ma stację Polsat Sport w ramach płatnej telewizji w swoim domu - w ramach Cyfrowego Polsatu lub większości operatorów telewizji kablowej.

- Jest alternatywa dla widzów, którzy nie mają telewizji satelitarnej lub kablówki. Wszystkie mecze tenisowe oraz sam kanał Polsat Sport można oglądać także w telewizji internetowej ipla. Użytkownicy mogą wykupić dostęp do pojedynczego meczu za 4,90 zł albo mieć dostęp do całego turnieju w ramach pakietu iplaSPORT - mówi Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

Zobacz wideo

Artykuł pochodzi z serwisu Wyborcza.biz

Czy obejrzysz półfinały i ew. finały Wimbledonu z udziałem Polaków?
Więcej o: