MŚ 2010. Pierwszy mecz na mundialu Djibrila Cisse od ośmiu lat

Francuski napastnik Panathinaikosu Ateny przeciw RPA zagrał po raz pierwszy w podstawowym skłądzie na mundialu. Jest to też jego pierwszy mecz od ośmiu lat. Z mundialu w Niemczech wyeliminowała go koszmarna kontuzja.

O Djibrilu Cisse czytaj na Sport.pl ?

Cisse znalazł się w składzie na mundial w Korei Południowej i Japonii w 2002 r. i w każdym z trzech meczów grupowych wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Tamtego turnieju jak cała reprezentacja Francji, nie zaliczy do udanych, bo "Tricolores" po trzech meczach wrócili do domu.

Gdy cztery lata temu Francuzi zostali wicemistrzami świata Cisse oglądał kolegów w telewizji. Miał stanowić o sile ataku reprezentacji, ale w meczu towarzyskim z Chinami rywal złamał mu nogę. - To trudne słuchać Djibrila krzyczącego jak wtedy - mówił potem jego kolega z reprezentacji Thierry Henry.

Mundial w RPA Cisse na razie oglądał z ławki rezerwowych. Do składu wskoczył dzięki wyrzuceniu z kadry Nicolasa Anelki i pozostawieniu na ławce Thierry'ego Henry'ego, który w konflikcie między Anelką a trenerem stanął po stronie tego pierwszego.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?

Więcej o: