MŚ 2010. Latynosi królowali w grupie A

Urugwaj i Meksyk to zwycięzcy grypy A podczas MŚ w RPA. Upokorzeni do domu wrócą Francuzi, którzy z jednym punktem zajęli ostatnie miejsce. RPA też odpada już po rundzie grupowej - jako pierwszy w historii gospodarz mundialu.

Tabelę i wszystkie wyniki grupy A znajdziesz tutaj ?

Urugwaj zdominował tę grupę. Wydaje się jakby cała rundę grupową przeszedł według z góry nakreślonego planu. Nie stracił gola, strzelił rywalom cztery, a najlepszym strzelcem zespołu (2 gole) jest jego gwiazda, Diego Forlan. Punkty stracił tylko w pierwszym meczu - z Francją. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że Francuzi wypadną niesłychanie blado.

Wicemistrzowie świata z mundialu w Niemczech są jak na razie największym rozczarowaniem całego turnieju w RPA. Po bezbramkowym remisie z Urugwajem dali się bez oporu ograć Meksykowi. Jedynego gola strzelili dopiero w ostatnim meczu przeciwko RPA, ale był to gol na pocieszenie. Z gospodarzami też przegrali. Światowe media dużo bardziej niż grą zespołu interesowały się kłótniami we francuskiej kadrze. Nicolas Anelka obraził trenera i został wyrzucony, piłkarze strajkując przeciw tej decyzji odmówili treningu. bardziej niż kolejni rywale interesowały ich intrygi. Francuzi z RPA wyjeżdżają w niesławie.

O drugie miejsce ostra walkę stoczył Meksyk i RPA, które zdobyły po 4 punkty. Obie drużyny w meczu otwarcia zremisowały ze sobą. O porażce gospodarzy w tym wyścigu zdecydował przegrany aż 0:3 mecz z Urugwajem. Meksyk miał lepszy bilans bramkowy. Po raz pierwszy w historii gospodarz mundialu odpadł już po rundzie grupowej.

Wygraj Mundial! Załóż drużynę na Sport.pl i zgarnij 11 tys.! ?

Więcej o: