MŚ 2010. Młodzieżówka głównej partii RPA chce zmiany kapitana Bafana Bafana

Młodzieżówka Afrykańskiego Kongresu Narodowego, głównej siły politycznej w RPA, apelują o zmianę kapitana reprezentacji tego kraju. - Aaron Mokoena czasami popełnia kosztowne błędy, na co nasza reprezentacja nie może sobie pozwolić - powiedział rzecznik ANCYL Floyd Shivambu w specjalnym oświadczeniu.

Sprawdź statystyki Aarona Mokoeny na mundialu ?

- Trener i sztab taktyczny powinni uczciwie ocenić gotowość kapitana do wtorkowego meczu z Francją - powiedział w imieniu swojej partii Floyd Shivambu. - Wierzymy, że kapitan Bafana Bafana, Aaron Mokoena, czasami popełnia kosztowne błędy, na co nasza reprezentacja nie może sobie pozwolić w meczu o wszystko - dodał.

- Bafana Bafana potrzebują dalszego wsparcia wszystkich obywateli Republiki Południowej Afryki, nawet jeśli nie wygrywają. Kibice wspierający zespół tylko wtedy, gdy wygrywa, nie są prawdziwymi kibicami - napisali w oświadczeniu członkowie ANCYL.

RPA ma nikłe szanse na awans do 1/8 finału po remisie 1:1 z Meksykiem i porażce 0:3 z Urugwajem. W ostatnim meczu gospodarze zagrają we wtorek z Francją.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: