Spadkowicz Betis chce wrócić do Primera Divison. Już teraz

Real Betis zwrócił się do hiszpańskiej ligi piłkarskiej (LFP) z prośbą o oficjalne stanowisko w sprawie beniaminka Primera Division, Xerez. Media poinformowały, że beniaminek może zostać z ekstraklasy wyrzucony

Piłkarze Peru bojkotują reprezentację >>

Los Betisu wyjaśnił się dopiero w ostatniej kolejce. Klub z Sevilli zajął miejsce w grupie spadkowiczów z powodu gorszej różnicy bramek (Betis: 51-58, Getafe 50-56).

Hiszpańskie media doniosły jednak, że Betis może do ekstraklasy wrócić. Xerez, dla którego miał to być pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w historii, może zostać relegowany z powodu finansowych nieprawidłowości. Xerez miało w 2002 r. w nieznany sposób drastycznie się wzbogacić.

Klub zaprzecza, że złamał prawo.

- Real Betis napisał do LFP w piątek, informując, że nie rezygnuje z praw, które mogą być mu należne - poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Xerez z kolei poinformował, że spełnił wszystkie wymagania w celu znalezienia się w Primera Division. Na sobotniej konferencji prasowej trener Jose Angel Ziganda powiedział, że rozmawiał z działaczami i ci zapewnili go, że nie należy się o nic obawiać.

- Czekamy już na rozpoczęcie sezonu. Nie mamy żadnych zmartwień - powiedział Ziganda.

Hiszpańskie media podały, że LFP i minister sportu zamierzają przyjrzeć się sprawie i przedstawić stanowisko na początku przyszłego tygodnia.

Nie będzie kary za "szympansa" w J-League ?

Więcej o: