F1: Alonso coraz bliżej Ferrari

Mimo braku oficjalnych stanowisk stron, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Fernando Alonso dołączy wkrótce do zespołu Ferrari

Więcej o Formule 1 na F1.pl ?

Całe zamieszanie wokół przejścia Alonso do włoskiego zespołu redaktorzy "La Gazetta dello Sport" porównują do łudząco podobnego zabiegu, który miał miejsce przy okazji pozyskania Michaela Schumachera. Nawet po podpisaniu umowy przedstawiciele Ferrari do ostatniej chwili dementowali pogłoski o zatrudnieniu Niemca, aby ostatecznie potwierdzić je podczas Grand Prix Węgier w 1995 roku.

Za ruchem Hiszpana z mało konkurencyjnego Renault do Ferrari przemawiają także aspekty ekonomiczne. Wraz z nim, stajnia z Maranello zyska strategicznego partnera w postaci banku Santander, który z końcem sezonu kończy trzyletni alians z odwiecznym rywalem Ferrari, brytyjskim McLarenem.

Włoscy żurnaliści otwarcie piszą także o chłodnych relacjach zespołu z Kimim Räikkönenem, który ich zdaniem nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Wywalczył co prawda tytuł w 2007 roku, ale po błyskotliwej jeździe, jaką prezentował w czasach startów w McLarenie nie zostało wiele.

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?

Więcej o: