F1: Theissen oburzony pochwałami Hitlera autorstwa Ecclestone'a

Szef BMW Sauber Mario Theissen uważa, że pochwały Adolfa Hitlera, jakie wypłynęły z ust szefa Formuły 1, Berniego Ecclestone'a, były niewłaściwe i niesmaczne

Rozłam w F1 wciąż możliwy ?

To pierwszy publiczny wyraz potępienia najważniejszej osoby w F1. Theissen zdradził dziennikarzom, że spodziewa się od 78-letniego Brytyjczyka jakichś przeprosin lub wyjaśnień przed GP Niemiec.

W wywiadzie z Ecclestone'em, jaki ukazał się w sobotnim numerze "Timesa", szef F1 chwalił Hitlera m.in. za to, że "potrafił załatwiać sprawy".

Grupa niemieckich Żydów postanowiła zbojkotować całą serię wyścigową. Premier Badenii-Witembergii odwołał spotkanie z Ecclestone'em na Nuerburgringu.

Od tego czasu Ecclestone bez przerwy przepraszał, mówiąc, że jest "wyjątkowo nieszczęśliwy i zawstydzony", że można było pomyśleć, iż popiera ludzi takich jak nazistowski dyktator.

- To po prostu okropne, niesmaczne - skomentował Niemiec, Mario Theissen. - Chyba sam był w szoku, gdy zrozumiał, co powiedział. Jak słyszałem, od tego czasu zdążył już to skomentować i, jak rozumiem, skomentuje to także po przyjeździe tu, bo wydaje się to konieczne - mówił szef BMW Sauber.

Oryginalny tor Nuerburgring, zbudowany w latach 20., gościł przed II Wojną Światową 11 wyścigów. Hitler także przynajmniej raz był tam widzem.

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?

Więcej o: