Janczyk wypożyczony do Lokeren

PRZEGLĄD PRASY. Dawid Janczyk przez najbliższe pół roku będzie grał w Lokeren. Piłkarz, który został wypożyczony z CSKA Moskwa w poniedziałek zameldował się w Belgii. - Czułem się jak wielka gwiazda, na którą wszyscy czekają - mówi Janczyk w ?Przeglądzie Sportowym?.

Wisła się wzmacnia. Na celowniku Brazylijczycy ?

- Wszystko pilotowali przedstawiciele CSKA Moskwa - tłumaczy menedżer Janczyka Jerzy Kopiec. - Rozmawiałem z trenerem, dał Dawidowi dużą gwarancję na grę w pierwszym składzie. - Czułem się jak wielka gwiazda, na którą wszyscy czekają - opowiada Janczyk o pierwszej wizycie w nowym klubie. - Prezes klubu powiedział, że Lokeren wiąże ze mną ogromne nadzieje. Po podpisaniu kontraktu dzwonił Włodzimierz Lubański i pogratulował kontraktu.

W Moskwie piłkarz zarabiał ponad milion dolarów rocznie. Przez najbliższe pół roku CSKA i Lokeren będą płacić zawodnikowi po połowie tej kwoty.

Półtora roku temu Dawid Janczyk przeszedł z Legii do CSKA za ponad 4 mln euro. W Rosji większość meczów spędził na ławce rezerwowych i po zakończeniu sezonu (w Rosji gra się systemem wiosna - jesień) zaczął szukać sobie nowego klubu. 21-letnim napastnikiem był zainteresowany GKS Bełchatów, mówiło się też o Anderlechcie Bruksela. Piłkarz zdecydował się na Lokeren. W nowym klubie ma zadebiutować w połowie stycznia, w meczu z Zulte-Waregem.

Dariusz Dudka: Mam dojść Auxerre ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com poleca Mateusz Borek - reklama ?

Więcej o: