Piłka ręczna. Szmal czeka na operację. Euro bez kapitana

Bramkarz i kapitan reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych nie pojedzie na styczniowe mistrzostwa Europy. Zespół Bogdana Wenty w Serbii będzie musiał poradzić sobie bez najlepszego zawodnika świata 2009 roku, bo ten we wtorek przejdzie operację kolana.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

"Bramkarz Vive Targów Kielce przejdzie operację kolana w najbliższy wtorek w Bieruniu (woj. śląskie). Kontuzja kolana przeszkadza popularnemu "Kasie" od kilku tygodni. Ostatni mecz w "żółto-biało-niebieskich" barwach Szmal rozegrał z Fuchse Berlin 4 grudnia. Zawodnik przechodził już serię konsultacji medycznych u lekarza kadry, doktora Macieja Nowaka, ale również znanego specjalisty, doktora Krzysztofa Ficka w Bieruniu. Właśnie w tej ostatniej placówce "Kasa" zostanie poddany operacji kolana. Po zabiegu zawodnik prawdopodobnie będzie musiał pauzować od 4 do 6 tygodni" - informuje oficjalna strona internetowa Vive Kielce.

Szmal na ból prawego kolana skarżył się od dłuższego czasu. Zawodnik miał nadzieję, że operacja nie będzie konieczna. Niestety, okazało się, że powstałe w kolanie zwyrodnienie nie tylko sprawia ból, ale też coraz bardziej przeszkadza w treningu. Dla 33-letniego bramkarza będzie to już druga operacja kolana. Pierwszą (lewego kolana) przechodził w lutym w niemieckim Heidelbergu, jeszcze jako zawodnik niemieckiego Rhein-Neckar Loewen. Kontuzja Szmala oznacza, że na mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Serbii od 15 do 29 stycznia, trener Wenta będzie musiał postawić na dwóch spośród trzech powołanych już do szerokiej kadry bramkarzy. Wśród nich znaleźli się Adam Malcher (Zagłębie Lubin), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy) i Marcin Wichary (Wisła Płock).

Szmal jest kolejnym doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem naszej reprezentacji, którego zabraknie na Euro. Wcześniej Wenta nie zdecydował się powołać do kadry Mariusza Jurasika i Artura Siódmiaka. Obaj razem ze Szmalem zdobywali w 2007 roku wicemistrzostwo świata, a dwa lata później sięgali po brązowe medale mundialu.

Euro 2012 będzie dla Polski szczególnie ważnym turniejem, bo na nim podopieczni Wenty będą mieli szansę wywalczyć kwalifikację do turnieju olimpijskiego na igrzyskach w Londynie.

Niemcy pokonani - wielkie zwycięstwo Vive ?

Więcej o: