Hiszpańskie zespoły sprawdzą młodzieżowy klub z Olsztyna

W dniach 6-9 stycznia w międzynarodowym turnieju w Hiszpanii wezmą udział dzieci (z rocznika 2007) z akademii piłkarskiej Żuri Football Olsztyn.

W imprezie weźmie udział 48 zespołów. Wśród nich także Żuri Football Olsztyn, którego potencjalnymi rywalami będą takie marki jak Real Madryt, Atletico Madryt, Malaga, Betis i Rayo Vallecano.

Atrakcją będzie nie tylko gra z dobrymi zespołami. - Oprócz rozgrywania meczów, planujemy pokazać dzieciom Toledo, to podobno bardzo piękne miasto. Tam bowiem będzie turniej - mówi Piotr Żurawel, założyciel AP Żuri Olsztyn. - W poniedziałek, już po turnieju, chcemy zobaczyć Estadio Santiago Bernabeu, jeden z najsłynniejszych stadionów na świecie, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa Real Madryt, aktualny zdobywca Ligi Mistrzów. Najważniejszy jest jednak sam turniej, do którego wraz z akademią zostałem zaproszony przez mojego kolegę, z którym odbywaliśmy staż w Madrycie.

I dodaje: - Zagramy z najlepszymi hiszpańskimi klubami, gdzie szkolenie młodzieży jest chyba najlepsze na świecie. Ponadto udział ma wziąć kilka ekip spoza Hiszpanii. Braliśmy już udział w rozgrywkach na Słowacji i w Niemczech, jednak w tak dużej i mocno obsadzonej imprezie jeszcze nie graliśmy. To dla nas bardzo duże wyzwanie.

Akademia Piłkarska Żuri Football Olsztyn została założona pięć lat temu. Dzieci trenują w dziewięciu grupach wiekowych, od 5 do 12 lat. Co ciekawe, grupy nazwane są nazwiskami najlepszych piłkarzy świata, jak Cristiano Ronaldo, Lionel Messi czy Robert Lewandowski. Młodzi piłkarze trenują od poniedziałku do piątku na boiskach przy ul. Kołobrzeskiej (Szkoła Podstawowa nr 3) oraz na Dajtkach. Jednym z kilku trenerów w Żuri Football Olsztyn jest aktualny gracz Stomilu Michał Trzeciakiewicz.

Więcej o: