Niespodzianka. Porażka Stali Rzeszów z Cosmosem Nowotaniec

Do sporej niespodzianki doszło w 7. kolejce III ligi grupy IV. Stal Rzeszów przegrała na wyjeździe z Cosmosem Nowotaniec 1:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

To druga porażka Stali Rzeszów w obecnych rozgrywkach zreformowanej III ligi. Biało-niebiescy znów przegrali będąc faworytem. Wcześniej nieoczekiwanie ulegli w Rzeszowie Unii Tarnów 1:2. Teraz przydarzyła im się wpadka z Cosmosem Nowotaniec.

Niedzielne spotkanie od prowadzenia rozpoczęli goście z Rzeszowa. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Sebastian Brocki wykończył skutecznie kontrę i kilkunastu metrów otworzył wynik meczu. Stali nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do przerwy. Tuż przed gwizdkiem sędziego wyrównał Piotr Laskowski.

Gol "do szatni" miał zły wpływ na rzeszowian. Chwilę po wznowieniu gry biało-niebiescy przegrywali 1:2. Tym razem Jakub Zięba sfaulował w polu karnym, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Laskowski.

Stalowcy rzucili się do odrabiania strat. Trener Marcin Wołowiec na plac gry posłał Pawła Giela. Na boisku zameldowali się też Arkadiusz Gil i Michał Szymański. Zmiany nie pomogły. Goście bili głową w mur, a w dodatku w końcówce meczu dali sobie strzelić jeszcze jedną bramkę. Błąd popełnił golkiper Stali Matthew Korziewicz. Z prezentu skorzystał Marcin Misiak i tym samym przypieczętował zwycięstwo drużynie Cosmosu.

Bramki: Laskowski (45., 51. - kar.), Misiak (81.) - Brocki (41.)

Cosmos: Krawczyk - Sobota Ż, Wójcik, Majka, Pidvirny - Mikulec (90. Małysiak Ż), Pliskwik (90. Maślejak), Laskowski (83. Michał Misiak), Zarzyka (75. Marcin Misiak Ż) - Sowiński, Dymowski.

Stal: Korziewicz - Skała Ż, Drelich, Zięba Ż (65. Szymański), Maślany - Szeliga, Reiman Ż - Więcek (60. Gil), Lisańczuk (54. Giel), Brocki - Prędota.