W Szwecji Thorssell wciąż lepszy od Jonassona. Objawił się wielki talent

Jeżdżący również w barwach Włókniarza Jacob Thorssell i Tomas H. Jonasson ścigali się we wtorek w meczach szwedzkiej Elitserien. Po raz kolejny lepiej spisał się znacznie młodszy Thorssel, który zdobył dla Rospiggarny Hallstavik 6 punktów (1, 3, *, 0) i bonus.

Drużyna Thorssella pewnie - 52:38 pokonała Piraternę Motala z Gregiem Hancockiem, Peterem Kildemandem i Piotrem Pawlickim w składzie. Najlepszy wśród gospodarzy okazał się niespodziewanie 20-letni Australijczyk Max Fricke, który w swoim debiucie, w sześciu startach wywalczył 17 punktów.

Tomas H. Jonasson w meczu pomiędzy Elit Vetlandą i Smederną Elskilstuną wywalczył tylko 3 punkty (1, 1, w, 1), ale jego drużyna pokonała gości 52:38. Na sukces w gospodarzy w największym stopniu zapracowali Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta, którzy nie oddali rywalom ani jednego punktu.

Thorssel i Jonasson znaleźli się w składzie Włókniarza na mecz ze Stalą Rzeszów, który w miniony weekend miał się odbyć w Częstochowie. Zawody odwołano z powodu śmierci młodego żużlowca Unii Tarnów Krystiana Rempały. W niedzielę Włókniarz zmierzy się ze Stalą w Rzeszowie. Czy dwójka Szwedów otrzyma powołanie na ten pojedynek okaże się dzisiaj.

Więcej o: