Nowy przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. Będzie dowodził grą zespołu?

Wojciech Włodarczyk od nowego sezonu będzie bronił barw siatkarskiego Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnik z klubem ze stolicy Warmii i Mazur podpisał roczny kontrakt.

26-letni przyjmujący jest wychowankiem MKS Andrychów. Olsztyńscy sympatycy siatkówki z cała pewnością pamiętają postać Włodarczyka. W barwach olsztyńskiego klubu występował w sezonie 2010/2011, ale w tamtym czasie, jako rozgrywający nie mógł przebić się do składu. Potem bronił barw BBTS-u Bielsko-Biała czy austriackiego SK Posojilnica Aich/Dob, z którą zdobył tytuł mistrza Austrii. Jego umiejętności dostrzegła również Skra Bełchatów, a w sezonie 2013/2014 na jego szyi zawisł złoty medal mistrzostw Polski.

Mający 200 centymetrów wzrostu sportowiec, jest również wielokrotnym reprezentantem Polski. Debiut w kadrze zanotował w 2013 roku, a na swoim koncie ma również wicemistrzostwo Uniwersjady (akademickie mistrzostwa w sportach letnich). W minionym sezonie Włodarczyk bronił barw Cuprum Lubin. W sumie rozegrał 26 spotkań, zdobywając dla swojej drużyny blisko 300 punktów.

Co ciekawe, nowy przyjmujący Indykpolu AZS w minionym miesiącu przez dwa tygodnie był zawodnikiem libańskiej drużyny Zahra Al Mina. Włodarczyk miał pomóc tamtejszemu zespołowi w walce o mistrzostwo kraju, co okazało się dobrym posunięciem przez władze libańskiego klubu. Siatkarze Zahry Al Mina zdobyli bowiem złoty medal.

Przypomnijmy, że do tej pory z klubem z Kortowa związali się Paweł Woicki (rozgrywający, przedłużenie kontraktu), Miłosz Zniszczoł (przedłużenie kontraktu), Łukasz Makowski (rozgrywający, przejście z TSV Unterchaching), Aleksander Śliwka (przyjmujący, wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów) oraz Michał Żurek (libero, przejście z Łuczniczki Bydgoszcz).

źródło: Okazje.info

Więcej o: