Liga Mistrzów. Rosjanie, Włosi, Halkbank i Skra w grze o Final Four w Krakowie

Już tylko sześć zespołów pozostało w walce o Final Four Ligi Mistrzów, które w kwietniu odbędzie się w Krakowie. W najlepszej szóstce jest PGE Skra Bełchatów, a w turnieju finałowym czeka już mistrz Polski, Asseco Resovia.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianie grę w Krakowie mają pewną, ponieważ są organizatorami turnieju finałowego. O trzy pozostałe miejsca od kilku tygodni trwa ostra rywalizacja. W środę i czwartek rozegrano rewanże w pierwszej rundzie play-off i nie obyło się bez niespodzianek. Największym zaskoczeniem jest chyba nieobecność w drugiej rundzie włoskiego zespołu DHL Modena, który wymieniany był jako faworyt całych rozgrywek. Naszpikowani gwiazdami Włosi przegrali rywalizację z tureckim Halkbankiem Ankara. Decydującym było tu zwycięstwo Turków u siebie 3:0. W rewanżu Halkbank, w którym gra Michał Kubiak, potrzebował wygrać tylko dwa sety. Cel osiągnął w czwartej partii, szalejąc później z radości. Mecz wygrała Modena 3:2, ale pożegnała się z Ligą Mistrzów.

Halkbank z kolejnej rundzie zagra z kolejnym włoskim potentatem, Cucine Lube Civitanovą, która bez problemów ograła inny turecki zespół Arkas Izmir. W pierwszym meczu było 3:0, w rewanżu we Włoszech 3:1.

O Final Four walczyć będzie dalej PGE Skra Bełchatów, która co prawda przegrała w Turcji z Ziraatem Bankasi Ankara 2:3, ale u siebie wygrała 3:1 i to ona zagra dalej. Rewanż w Ankarze zakończył się podobnie jak mecz Halkbanku z Modeną w momencie, gdy Skra wygrała dwie partie. Reszta spotkania nie miała żadnego znaczenia.

Teraz bełchatowianie zmierzą się w dwumeczu o turniej finałowy z obrońcom tytułu, faworytem imprezy, rosyjskim Zenitem Kazań. Rosjanie bez problemów w rewanżu pokonali inny polski zespół, Lotos Trefl Gdańsk 3:0, a że w pierwszym meczu wygrali 3:1, pewnie awansowali dalej. W kolejnej rundzie pierwszy mecz odbędzie się w Kazaniu, rewanż w Łodzi.

Większych emocji nie było w pozostałych dwóch parach. Rosyjskie Biełogorie Biełgorod przegrało co prawda u siebie 2:3 z francuskim Tours VB, ale w momencie gdy Rosjanie prowadzili 2:1 rywalizacja już się zakończyła. We Francji Biełgorod wygrał bowiem 3:0.

Z kolei włoskie Trentino Diatec postawiło kropkę nad i pokonując belgijski Volley Asse-Lennik 3:0 u siebie. W pierwszym meczu było 3:2 dla Trento, które w kolejnej rundzie zagra o udział w Final Four z Biełgorodem.

Spotkania II rundy play-off odbędą się 16 i 23 marca. Final Four zaplanowano na 16 i 17 kwietnia.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.