MOS wygrał, Czarni na drugim miejscu. Obie ekipy w 1/2 MP juniorów

Na zakończenie ćwierćfinałowego turnieju, rozgrywanego w ramach mistrzostw Polski juniorów w siatkówce , RCS Czarni Radom rywalizowali z MOS-em WOLA Warszawa. Lepsi okazali się zawodnicy ze stolicy, którzy pokonali radomian 3:0

Turniej w Kielcach wyłonił dwa (spośród sześciu) zespoły, które awansowały do dalszej fazy rozgrywek ogólnopolskich w tej kategorii wiekowej. Okazało się, że do najlepszej "szesnastki" w kraju promocję wywalczyli siatkarze reprezentujący kluby z Mazowsza. Zawody wygrali adepci MOS -u WOLA, zaś Czarni uplasowali się na drugiej pozycji.

Przed niedzielnym meczem pomiędzy tymi zespołami było już jasne kto będzie grał w 1/2 MP, bo obie ekipy miały po trzy turniejowe zwycięstwa. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego uporali się wcześniej z Serbinowem Biała Podlaska (3:0), gospodarzami - Effectorem Kielce (3:1) oraz Tempem Olsztyn (3:0).

Rozgrywki 1/2 krajowych mistrzostw zaplanowano w dniach od 11 do 13 marca. Jeszcze nie wiadomo, gdzie przyjdzie walczyć juniorom Czarnych o awans do turnieju finałowego. O tym zadecyduje losowanie, które na początku tygodnia ma się odbyć w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Meczu z MOS-em nie daliśmy rady przechylić na swoją korzyść. Jednak cel podstawowy, czyli awans do półfinałów mistrzostw Polski osiągnęliśmy - skomentował trener Sitkowski.

Kadra juniorów Czarnych

Paweł Zdrojewski, Michał Moniak, Jan Czubiński, Jakub Rybicki, Kacper Wasilewski, Maciej Pożyczka, Kamil Harabin, Bartłomiej Wójcik, Jakub Tyszko, Mateusz Laskowski, Cezary Wilk, Leszek Wziątek, Kacper Pluta, Adam Leszczyński. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski. Statystyk: Piotr Piotrowski.

źródło: Okazje.info

Więcej o: