Mistrzostwa Mazowsza z udziałem juniorów Czarnych. Turniej już ten weekend

Od piątku do niedzieli (12-14 lutego) potrwa w Warszawie finałowy turniej o mistrzostwo Mazowsza juniorów w piłce siatkowej. W gronie pretendentów do tytułu są zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni?

Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego są jednym z czterech zespołów, które zapewniły sobie walkę w turnieju o tytuł i medale w regionie. Poza juniorami RCS-u Czarnych powalczą także MKS MDK Warszawa (gospodarz) oraz dwa inne stołeczne kluby: KS Metro i MOS WOLA. Rywalizacja będzie się toczyć systemem każdy za każdym. Oprócz tytułu najlepszej drużyny w województwie, do zdobycia są przepustki do gry w kolejnej fazie mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że z turnieju w Warszawie trzy czołowe ekipy zyskają awans do ćwierćfinałów MP juniorów.

- Jedziemy walczyć z całych sił, a naszym celem jest awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Z czterech zespołów, które zagrają w Warszawie mamy najmłodszy zespół. Ale w sezonie zasadniczym ligi na Mazowszu potrafiliśmy walczyć z plejadą warszawskich drużyn. Trenowaliśmy sumiennie, jesteśmy gotowi do gry. Oczywiście nie ma pewności, że zdołamy spełnić swoje oczekiwania. Na Mazowszu od lat są silne ośrodki szkolenia siatkarskiego, zwłaszcza te umiejscowione w stolicy - powiedział przed turniejem trener Sitkowski.

Program turnieju

Piątek 12 lutego: MKS MDK Warszawa - KS Metro Warszawa, MOS WOLA Warszawa - RCS Czarni Radom (godz. 12). Sobota 13 lutego: MOS WOLA - Metro, RCS Czarni - MKS MDK (godz. 12). Niedziela 14 lutego Metro - RCS Czarni (godz. 10), MKS MDK - MOS WOLA.

Kadra juniorów Czarnych

Paweł Żródłowski, Kacper Wasilewski, Mateusz Laskowski, Jakub Rybicki, Leszek Wziątek, Kacper Pluta, Bartłomiej Wójcik, Jakub Tyszko, Michał Moniak, Maciej Pożyczka, Adam Leszczyński. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski.

Więcej o: