Wielki hokej wraca do Spodka. Czekaliśmy od gwiazd NHL

Polska kontra Zagraniczne Gwiazdy Ligi - pod takim hasłem odbędzie się mecz zaplanowany na sobotę 6 lutego. - Wielki hokej wraca do Spodka - zapowiada Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Reprezentacja Polski szykuje się do kwietniowych mistrzostw świata i kwalifikacji olimpijskich. W ramach przygotowań do tych imprez kadra rozegra mecz w katowickim Spodku. - Dla naszego zespołu będzie to świetna okazja, żeby zapoznać się z lodowiskiem, na którym już za kilka miesięcy stoczymy bardzo ważne konfrontacje w mistrzostwach świata - mówi Chwałka. - Kadra zagra przeciwko czołowym obcokrajowcom występującym w naszej lidze co sprawia, że spotkanie zapowiada się ciekawie. Wielu kibiców będzie chciało przecież naocznie sprawdzić jak radzą sobie ich pupile z reprezentacji Polski z ulubionymi zawodnikami zagranicznymi - dodaje prezes.

Sprzedaż biletów ruszy lada dzień. Wejściówki będą kosztować 10 złotych. Spotkanie będzie transmitowane na żywo przez TVP Sport i jednocześnie w internecie w serwisie sport.tvp.pl - Planujemy pełną relację, włącznie ze studiem. Oczywiście nie zabraknie wywiadów. Ostatnią transmisję ze Spodka przeprowadzaliśmy w 2004 roku z meczu Polska - Gwiazdy NHL. Atmosfera była wówczas znakomita. Frekwencja także, chociaż spotkanie odbyło się nie do końca dogodnym terminie, bo 22 grudnia, tuż przed świętami - przypomina Stanisław Snopek, dziennikarz TVP Sport..

Dodajmy, że menedżerem drużyny "Zagraniczne Gwiazdy Ligi" jest Karol Pawlik, były dyrektor GKS-u Tychy. Do sztabu trenerskiego drużyny obcokrajowców zostaną zaproszeni Rudolf Rohaczek, czyli były selekcjoner polskiej reprezentacji, a obecnie opiekun Comarch Cracovii i Robert Kalaber, szkoleniowiec hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie.

Skład szerokiej kadry na zgrupowanie reprezentacji w Katowicach, w tym mecz z Zagranicznymi Gwiazdami Ligi oraz turniej prekwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Pjongjang 2018.

Bramkarze

1. Kamil Kosowski (GKS Tychy)

2. Przemysław Odrobny (Pingouins de Morzine-Avoriaz-Les Gets/Francja)

3. Rafał Radziszewski (COMARCH Cracovia)

4. Ondrej Raszka (TATRYSKI Podhale Nowy Targ)

Obrońcy

5. Adam Borzęcki (Bietigheim Steelers/Niemcy)

6. Mateusz Bryk (GKS Tychy)

7. Bartosz Dąbkowski (Cracovia)

8. Rafał Dutka (Cracovia)

9. Paweł Dronia (Fischtown Pinguins Bremenhaven/Niemcy)

10. Kamil Górny (JKH GKS Jastrzębie)

11. Michał Kotlorz (GKS Tychy)

12. Maciej Kruczek (Cracovia)

13. Bartłomiej Pociecha (GKS Tychy)

14. Mateusz Rompkowski (Cracovia)

15. Patryk Wajda (Cracovia)

16. Jakub Wanacki (Hormadi Anglet/Francja)

17. Oskar Jaśkiewicz (Podhale Nowy Targ)

Napastnicy

18. Adam Bagiński (GKS Tychy)

19. Mateusz Bepierszcz (GKS Tychy)

20. Aron Chmielewski (HC Ocelarzi Trzyniec/Czechy)

21. Krystian Dziubiński (Cracovia)

22. Radosław Galant (GKS Tychy)

23. Kacper Guzik (Cracovia)

24. Tomasz Malasiński (Wildcats Swindon/Wielka Brytania)

25. Damian Kapica (Cracovia)

26. Kamil Kalinowski (GKS Tychy)

27. Marcin Kolusz (GKS Tychy)

28. Mikołaj Łopuski (GKS Tychy)

29. Grzegorz Pasiut (Cracovia)

30. Marek Strzyżowski (Ciarko PBS BANK STS Sanok)

31. Maciej Urbanowicz (Cracovia)

32. Patryk Wronka (Podhale Nowy Targ)

33. Jakub Witecki (GKS Tychy)

34. Krzysztof Zapała (Podhale Nowy Targ)

Z tego grona zostanie wybrana 26-osobowa kadra, która 3 lutego rozpocznie zgrupowanie w Katowicach z treningami i test meczem na specjalnie przygotowanym w tym celu lodowisku w dużym Spodku. W trakcie zgrupowania - 6 lutego o godz. 17.30 reprezentacja rozegra towarzyski mecz na Zagranicznymi Gwiazdami Ligi. W olimpijskich prekwalifikacjach w Budapeszcie (11-14 lutego) rywalami biało-czerwonych będą Estonia, Litwa i Węgrzy.

Więcej o: