Gdzie trenować crossfit w Warszawie?

Jeżeli zauważyliście ostatnio osoby które biegają, skaczą, podnoszą ciężary i za każdym razem ich trening wygląda inaczej, to jest szansa, że widzieliście w akcji osoby ćwiczące crossfit. Czym jest crossfit, który zdobywa ostatnio coraz większą popularność?

Najkrócej można go opisać jako połączenie treningu biegowego i siłowego, dzięki któremu można uzyskać lepszą sprawność ogólną organizmu.

- Ideą crossfitu jest to, żeby być przygotowanym na wszystko, dlatego w programie treningów są bardzo różnorodne ćwiczenia wytrzymałościowe, elementy gimnastyki, ćwiczeń kardio i siłowych - opowiada Bartek Macek, jeden z instruktorów crossfitu z Warszawy. Pomimo coraz większej popularności tego rodzaju treningu, w Polsce nie można jeszcze zdobyć uprawnień instruktora crossfitu. Dlatego Macek na kursy jeździł do Austrii i Stanów Zjednoczonych.

Gdzie można trenować crossfit w Warszawie? Regularne treningi odbywają się między innymi w soboty na Skrze lub Agrykoli. - Na nasze zajęcia przychodzi do 30 do 50 osób. Za każdym razem pojawiają się nowe osoby. Na nasze treningi może przyjść każdy - zachęca Macek. Według niego w Warszawie w miarę regularnie crossfit trenuje ok. 200 osób. Informacje o treningach można znaleźć na profilu grupy Crossfit Warszawa na Facebooku.

Dobrym sprawdzianem dla wszystkich, którzy trenują crossfit będzie niedzielny bieg Dirt Hunter w Białobrzegach na Zalewem Zegrzyńskim. Na 5-kilometrowej trasie z przeróżnymi przeszkodami zmierzy się 500 biegaczy.

Więcej o: