EuroBasket 2015. Z kim i kiedy zagra Polska w 1/8 finału EuroBasketu

Polska zajęła 3. miejsce w swojej grupie EuroBasketu. Zagra z reprezentacją, która zajęła 2. miejsce w grupie B. Kto to jest i kiedy mecz?

Reprezentacja Hiszpanii jest w przebudowie, brakuje jej większości graczy z NBA, od dwóch sezonów z wielkiej imprezy nie przywiozła medalu, z fazy grupowej ledwo wyszła, ale Polacy od 1976 roku pokonać jej nie potrafią. Teraz obie drużyny powalczą o ćwierćfinał. Mecz w sobotę o 18.30. Relacja na żywo w Sport.pl

Medal gonił medal

W XXI wieku żadna europejska drużyna nie dominowała tak długo. Hiszpanie są dwukrotnymi mistrzami Europy (2009, 2011), w 2006 roku wygrali mistrzostwa świata, dwa razy byli wicemistrzami olimpijskimi (2008, 2012). W 2003 i 2007 roku Hiszpanie z EuroBasketów przywozili srebro, a w 2001 i 2013 roku brąz. Jednak dwa ostatnie sezony reprezentacyjne skończyli bez medali.

Lista nieobecności

Ricky Rubio (Minnesota Timberwolves), Jose Calderon (New York Knicks), Marc Gasol (Memphis Grizzlies), Serge Ibaka (Oklahoma City Thunder), Juan Carlos Navarro (FC Barcelona) - z różnych powodów (kontuzje, rezygnacje, limity dla graczy naturalizowanych) w hiszpańskiej kadrze zabraknie graczy, którzy stanowili o jej sile w ostatnich sezonach. Dobra wiadomość dla Hiszpanów to powrót trenera Sergia Scariolo. Z Włochem Hiszpanie osiągali największe sukcesy w ostatnich latach.

Nowy dom Cristiano Ronaldo. Trochę kiczowaty, nie?

Zobacz wideo