Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów po konkursie drużynowym w Lahti. Norwegia ucieka

Polscy skoczkowie dopiero na szóstym miejscu zakończyli zmagania w sobotnim drużynowym konkursie Pucharu Świata w Lahti. Wygrała reprezentacja Niemiec. W Pucharze Narodów Polska wciąż zajmuje 4. miejsce, ale strata do trzeciej Norwegii znacznie się zwiększyła.

Polska po dopiero szóstym meczu w drużynowym konkursie PŚ w Lahti straciła bardzo dużo punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów.

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Zobacz wideo

Norwegia powiększyła przewagę nad Polską w Pucharze Narodów

Po pierwszej serii Polska traciła tylko 5,2 pkt do podium. W serii finałowej zespół prowadzony przez Michala Dolezala skakał poniżej swoich możliwości i ostatecznie wystarczyło to do zaledwie szóstego miejsca. To najgorszy występ Polaków w konkursie drużynowym w tym sezonie. Walka o zwycięstwo w zawodach do końca toczyła się pomiędzy Niemcami, Słoweńcami i Austriakami. Wygrali ostatecznie Niemcy, drugie miejsce podium przypadło Słoweńcom, a trzecie Austriakom.

Ma to swoje odzwierciedlenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Polacy dalej zajmują czwarte miejsce, ale do trzeciej Norwegii tracą już 153 punkty. Z kolei do lidera, Austrii, aż 790 pkt.

Tak wygląda czołowa "10" klasyfikacji Pucharu Narodów:

  1. Austria 4536 pkt.
  2. Niemcy 4357
  3. Norwegia 3899
  4. Polska 3746
  5. Słowenia 3379
  6. Japonia 3044
  7. Szwajcaria 688
  8. Czechy 335
  9. Finlandia 229
  10. Rosja 154