Michal Doleżał zdecydował. Tylko trzech Polaków wystartuje w LGP w Courchevel

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich przenosi się do Francji. Selekcjoner reprezentacji Polski Michal Doleżał zdecydował, że do Courchevel, gdzie już w sobotę odbędzie się konkurs indywidualny, pojedzie tylko trzech zawodników.

Tylko trzech reprezentantów Polski wystartuje w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w ramach LGP w Courchevel. Selekcjoner Michał Doleżal zdecydował, że do Francji pojadą: Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula (wszyscy wchodzą w skład kadry A). Seria kwalifikacyjna, jak i sam konkurs odbędą się w najbliższą sobotę, 10 sierpnia. 

Michal Doleżal skomentował debiut w reprezentacji Polski

Zobacz wideo

Letnie Grand Prix 2019. Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula wystąpią w Courchevel 

Kot i Hula startowali już w dwóch poprzednich odsłonach tegorocznego cyklu. Ten pierwszy, zarówno w Wiśle, jak i Hinterzarten meldował się w czołowej trzydziestce zawodów (kolejno: 15. i 20. lokata), co przełożyło się na 21. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zdecydowanie gorzej wiodło się Huli, który nie zdołał w tym sezonie wywalczyć choćby punktu. Z kolei Wolnego mogliśmy oglądać podczas konkursu w Wiśle - 24-latek zajął w nim 26. lokatę. 

Program zawodów LGP w Courchevel (sobota, 10 sierpnia):
- 09:00 - oficjalny trening
- 11:00 - kwalifikacje
- 16:50 - seria próbna
- 18:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego