Nie żyje Thea Kleven, 17-letnia skoczkini narciarska z Norwegii

Thea Kleven nie żyje. Jedna z najbardziej utalentowanych norweskich skoczkiń narciarskich zmarła w wieku 17 lat. O jej śmierci poinformował Norweski Związek Narciarski.
Zobacz wideo

- Jesteśmy myślami z jej rodziną. Jednocześnie, co jest bardzo ważne, staramy się zapewnić niezbędną pomoc jej przyjaciołom i najbliższym. Wykorzystamy też specjalne środki, by pomóc zespołowi pogrążonemu w żałobie - powiedział Clas Brede Braten, były norweski skoczek narciarski, obecnie przedstawiciel Norweskiego Związku Narciarskiego, informując o śmierci nastolatki. Przyczyny zgonu skoczkini nie zostały upublicznione.

- To dotknęło nas wszystkich, nawet najtwardszych z nas. Nigdy nie zapomnimy Thei. Brała ona udział w naszym "Projekcie 2022" i miała jasną przyszłość w skokach narciarskich. Miała predyspozycje do tego, by stać się skoczkinią światowego formatu. Jej występy w Pucharze Świata potwierdzały, jak bardzo w nią wierzyliśmy - dodał Braten, podkreślając, że 17-latka miała reprezentować Norwegię na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku.

Braten, w imieniu federacji, a także rodziny zmarłej dziewczyny, poprosił, by uszanować prywatność jej najbliższych. Jednocześnie zaznaczył, że nikt nie będzie udzielał dalszych komentarzy.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: