Skoki narciarskie. Simon Ammann w tarapatach. Zabraknie go na Turnieju Czterech Skoczni?

Indywidualny mistrz świata z Liberca - Andreas Kuettel - w wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji SRF, skomentował obecną formę Ammanna oraz wskazał z jakimi największymi problemami boryka się czterokrotny mistrz olimpijski. Jego zdaniem nie powinien on startować w Turnieju Czterech Skoczni.
Zobacz wideo

Początek sezonu Simona Ammanna nie należał do wymarzonych. 46 miejsce w Wiśle oraz miejsca w czwartej dziesiątce w konkursach na fińskiej Rukatunturi nie są wynikami, do których nas przyzwyczaił Szwajcar. Jednak od pewnego czasu kibice z całego świata szukają odpowiedzi na pytanie, co jest powodem słabej formy słynnego „Harry’ego Pottera” skoków narciarskich.

Powody zapaści Simona Ammanna

Andreas Küttel w swojej wypowiedzi wymienił pięć powodów, dla których szwajcar nie punktuje regularnie w tym sezonie. Pierwsza mówi o tym, że Ammann znajduje się obecnie w najtrudniejszym dla siebie okresie. – Nieuchronnie z roku na rok przybywa mu lat, a co za tym idzie, również nie ma takiej sprawności fizycznej, jaką mógł się pochwalić jeszcze parę lat temu – powiedział Küttel. Jak zauważa były znakomity szwajcarski skoczek, Ammann ma problem z doborem sprzęty. Jego zdaniem, w oddawaniu dobrych skoków przeszkadzają mu nieodpowiednie buty.

– Pewność siebie u Simona została bardzo mocno nadszarpnięta – zauważył mistrz świata z 2009 roku. Ammann wraz z coraz słabszymi wynikami ma niższą samoocenę. Wewnętrzna motywacja, która jest najważniejsza u sportowców, też nie jest na najwyższym poziomie. Kolega szwajcarskiego arcymistrza uważa, że lepiej będzie jak Simon nie wystartuje w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni. Więcej o sportach zimowych w serwisie Sportsinwinter.pl

Więcej o: